Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Kiedy parkował, skrzyżowanie było zamknięte. Zablokował ruch

TVN Warszawa

Fakty TVNAuto zostało zepchnięte ze skrzyżowania

Kierowca granatowej alfy romeo zaparkował na zamkniętym fragmencie ulicy Popiełuszki, przy Krasińskiego. Najprawdopodobniej nie wiedział, że w sobotę ulica zostanie udostępniona kierowcom. Jego auto utrudniało ruch. Po południu zostało zepchnięte ze skrzyżowania. - To auto kolegi, który jest w Krakowie - tłumaczył mężczyzna.

W sobotę rano wodociągowcy otworzyli ulicę Popiełuszki, na odcinku od Krasińskiego do ul. Słowackiego. Zdjęto barierki oraz znaki. Wymalowano także nowe pasy. Pojawiła się jednak niespodziewana przeszkoda.

- Kuriozalna sytuacja - relacjonował w sobotę przed południem Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Kierowca alfy romeo zaparkował samochód dokładnie na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Popiełuszki. Byłem tu w piątek i auto już stało - powiedział Zieliński. - W sobotę wciąż stoi na ulicy, nawet teraz, gdy arteria jest udostępniona kierowcom. Alfa blokuje pas ul. Popiełuszki - opisywał.

Na miejsce przyjechała straż miejska, która za wycieraczkę samochodu włożyła wezwanie do natychmiastowego usunięcia pojazdu. - Ponadto policja otoczyła samochód taśmą policyjną - dodał nasz reporter.

Na lawetę się nie doczekał

Za szybą samochodu można było z kolei zobaczyć kartkę: "Czekamy na lawetę. Zepsuty".

Około południa na miejscu pojawił się mężczyzna, który własnymi siłami zepchnął auto ze skrzyżowania. Twierdził jednak, że nie jest właścicielem samochodu. - To auto kolegi, który jest w Krakowie - powiedział naszemu reporterowi.

"Kilka tygodni wcześniej"

Od połowy lutego na Żoliborzu trwała budowa komory kanalizacyjnej, umożliwiającej podłączenie budowanego pod ul. Marymoncką kolektora ściekowego Burakowskiego bis.

Natomiast od 1 grudnia zeszłego roku trwała budowa komory pod zachodnią jezdnią, na odcinku pomiędzy ul. Gojawiczyńskiej a Krasińskiego. Kiedy drogowcy zamknęli tę część jezdni, kierowcy byli zdezorientowani.

Auto blokuje ulicę
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

su/jk/lulu