Kiedy odjedziemy ze stacji Ursus Niedźwiadek? Jest data

Warszawa

tvnwarszawa.pl / Facebook.comStacja będzie otwarta na początku stycznia

- To już pewne! Od 7 stycznia 2014 r. na nowym przystanku kolejowym Warszawa Ursus Niedźwiadek będą mogły zatrzymywać się pociągi - poinformowała w piątek na swoim profilu w popularnym serwisie społecznościowym prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak zapowiada prezydent:

"Pasażerowie będą mieli do wyboru albo SKM – linię S1 albo pociągi Kolei Mazowieckich, w których są honorowane – w ramach Wspólnego Biletu – bilety ZTM od dobowego "wzwyż".

Stacja była testowana w lipcu - czytaj więcej.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy, że pierwsi pasażerowie mieli pojechać z niej na przełomie 2013 i 2014 roku.

"Do centrum w 20 minut"

Hanna Gronkiewicz-Waltz informuje również:

"Przystanek będzie przystankiem granicznym między pierwszą a drugą strefą biletową. Oznacza to, że pasażerowie wsiadający na nim do pociągów jadących w kierunku centrum Warszawy, będą mogli korzystać z biletów ważnych tylko w pierwszej strefie biletowej.

Dzięki nowemu przystankowi mieszkańcy Niedźwiadka - ogromnego ursuskiego osiedla, dojadą do centrum miasta pociągiem w czasie nieprzekraczającym 20 minut".

Zniknie linia 394

Jak podaje prezydent: "W związku z uruchomieniem przystanku kolejowego zlikwidowana zostanie linia autobusowa 394. Jej zadaniem jest połączenie osiedla Niedźwiadek z przystankiem kolejowym Ursus. Po uruchomieniu przystanku kolejowego Warszawa Ursus Niedźwiadek, z którego będą korzystać mieszkańcy osiedla, linia straci rację bytu".

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, w ramach wspólnej inwestycji Warszawy i PKP PLK powstał nie tylko nowy przystanek kolejowy ale również przejście pod torami oraz parking Parkuj i Jedź na 345 miejsc.

Budowa stacji Ursus Niedźwiadek:

Budowa stacji w Ursusie
tvnwarszawa.pl

//mz