Kickiego i Siennicka do przebudowy. Mieszkańcy mają głos

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plUlica Kickiego

Otwarcie ofert na projekty Siennickiej i Kickiego nastąpi 1 czerwca. Propozycje mieszkańców, dotyczące przyszłego wyglądu ulic, urzędnicy przyjmować będą do jesieni.

Siennicka i Kickiego – ulice prostopadłe do Grochowskiej - pokryte we fragmentach asfaltem, częściowo wyłożone "trylinką" od lat wymagają gruntownego remontu. W maju urząd ogłosił nieograniczony przetarg na oferty w systemie "projektuj i buduj". Przebudowę Siennickiej przewidziano na odcinku od Grochowskiej do Chrzanowskiego, około 734 metrów. Na Kickiego jeszcze tego nie określono.

Wszystko zależy od ofert

– Na razie planujemy remont na odcinku od Chrzanowskiego do Dwernickiego, ale chcielibyśmy poprowadzić go do Grochowskiej. Wszystko zależy od tego jak korzystne będą oferty wykonawców – mówi Andrzej Wójcik, naczelnik wydziału infrastruktury dla dzielnicy Praga Południe.

W ramach inwestycji zaplanowano projekt nawierzchni jezdni asfaltobetonowej, chodników i wjazdów z kostki betonowej, zaprojektowanie odwodnienia, oświetlenia i urządzenie zieleni drogowej.

Ponadto urzędnicy zachęcają mieszkańców do nadsyłania propozycji przyszłego wyglądu ulicy na adres urzędu lub mailowy (ppl.wir@um.warszawa.pl).

Portal Grochów.pl już teraz przypomina o jedynym w tej części miasta fragmencie przedwojennej kostki. - Warto ją chronić i zachować, a zbliżający się remont będzie dobrą okazją do ułożenie jej od nowa, aby służyła kolejne lata – napisał Tomasz Jarosz. - Siennicka w tym miejscu to same historyczne perełki. Zatoki postojowe przed Centrum Kartografii są wyłożone klinkierem. Dziś to niesamowita rzadkość na jezdni. Przy chodniku są marmurowe kosteczki i krawężniki - dodał.

Jak tłumaczą urzędnicy, los kostki nie jest przesądzony. - Decydujące znaczenie będzie miał głos mieszkańców – mówi Jerzy Gierszewski, rzecznik prasowy urzędu dzielnicy Praga Południe. - Rozpoczęcie przebudowy ulic planujemy na IV kwartał bieżącego roku. Zamierzamy, w zależności od warunków pogodowych, rozpocząć tzw. roboty przygotowawcze – dodaje.

- Na propozycje i sugestie będziemy czekać do października. W planach mamy także spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie - dodaje Andrzej Wójcik.

Ostatnio pisaliśmy o remoncie Rembielińskiej:

skw/sk

Frezowanie na Rembielińskiej
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl