Kibice zablokują most Poniatowskiego? "Opracujemy specjalne trasy"

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plKibice po meczu na Stadionie Narodowym

Wiosną startuje sezon sportowych imprez na Stadionie Narodowym. W kwietniu kibice będą bawić się na Grand Prix Polski na żużlu, a w maju na finale piłkarskiej Ligi Europy. Do tej pory, przy okazji podobnych wydarzeń zamykano most Poniatowskiego. Jak będzie tym razem? Pytanie, do 14 lutego bezzasadne, nabiera sensu po pożarze mostu Łazienkowskiego. Planu organizacji ruchu jeszcze nie ma.

Według szacunków ratusza most Łazienkowski będzie zamknięty od kilku do kilkunastu miesięcy. To powoduje m.in. gigantyczne zwiększenie ruchu samochodowego na Siekierkowskim i Poniatowskiego. To właśnie ten ostatni był "trotuarem" dla uczestników dużych wydarzeń na Narodowym. Czy w tym roku władze miasta zdecydują się go zamykać po imprezach na stadionie?

- Na pewno w przypadku dużych imprez ZTM oraz inżynier ruchu będą opracowywać specjalne trasy - powiedział nam rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

Jak dodał, tylko naprawdę duże imprezy generują poważne utrudnienia w ruchu. Jako przykład podał choćby majowy finał piłkarskiej Ligi Europy, który ma zostać rozegrany właśnie na Stadionie Narodowym. W grudniu, podkreślano, że w związku z meczem jednych z najlepszych drużyn na kontynencie i przyjazdem do Polski wielu kibiców z całej Europy, na potrzeby transportu miały zostać przeznaczone mosty Świętokrzyski i Poniatowskiego. Czy po spaleniu się mostu Łazienkowskiego trasa ta zostanie zmieniona?

Rzecznik Hanny Gronkiewicz-Waltz powiedział, że na razie jeszcze nie ustalono, którędy przejdą kibice i jaki to będzie miało wpływ na komunikację (mecz odbędzie się w środę 27 maja).

Żużel i piłka nożna

Wcześniej na stadionie Narodowym odbędą się także takie imprezy jak m.in. Grand Prix Polski na żużlu (18 kwietnia), czyli początek mistrzostw świata w tej dyscyplinie sportu. Wszystkie bilety na tę imprezę zostały już wyprzedane.

Na Narodowym odbędzie się też finał Pucharu Polski w piłce nożnej (2 maja).

Na stadionie mają też znaleźć się start oraz meta Maratonu Warszawskiego (pod koniec września).

KIBICE NA MOŚCIE PO MECZU POLSKA - UKRAINA:

Kibice wracali przez most
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Tak płonął most Łazienkowski:

Tak strażacy walczyli z pożarem mostu Łazienkowskiego
Straż Pożarna

ep//ec