Kibice wybrali dwie siódemki

Warszawa

ZTMLinia 77 najpopularniejsza

Największą popularnością w dniu meczu Czechy – Portugalia, cieszyły się tramwaje, a dokładnie linia 77 - podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

60 tysięcy kibiców przemieszczało się między centrum miasta a Stadionem Narodowym. 44 proc. z nich skorzystało z tramwajów.

6 tysięcy w 77

"A w szczególności ze specjalnej linii tramwajowej 77, kursująca na trasie PL. NARUTOWICZA – WIATRACZNA. W kierunku stadionu podróżowała nią ponad 6 tys. osób. Drugim najchętniej wybieranym środkiem transportu były pociągi (43 proc.)" - wylicza ZTM.

Zaraz po meczu, z przystanku kolejowego Warszawa Stadion – w kierunku centrum i lotniska – odjechało pociągami 4 tys. kibiców. Przez kolejną godzinę z pociągów skorzystało około 3 tys. pasażerów. 5 tys. osób, w ciągu dwóch godzin po zakończeniu meczu, odjechało pociągami w kierunku wschodnim.

Kibice bawiący się w Strefie Kibica mieli do dyspozycji m.in. linie autobusowe oznaczone literą F. Największą popularnością cieszyła się linia F31 dojeżdżająca z centrum na Wilanów (ponad 40 proc. pasażerów).

ZTM/ran//ec