Kibice Legii zatrzymani

Warszawa

legia.comKibice Legii

16 kibiców Legii Warszawa zostało zatrzymanych przez policję na Litwie, w drodze na mecz stołecznej drużyny z łotewskim Metalurgsem Lipawa - poinformowała policja w Wilnie. Do zatrzymania kibiców doszło w nadmorskim kurorcie Połąga. - Zostaliśmy poinformowani o zakłócaniu porządku przez pijanych chuliganów w tym mieście - powiedział po południu agencji AFP rzecznik policji w Wilnie Ramunas Matonis. - Jak dowiedzieliśmy się od naszych polskich kolegów, na mecz do Lipawy wybrało się około półtora tysiąca fanów przyjezdnych, w tym ok. 200-300 kwalifikowanych jako pseudokibice. Wzmocniliśmy kontrole graniczne, zresztą już skonfiskowano różne przedmioty, np. noże i środki pirotechniczne - dodał przedstawiciel policji w Wilnie.Zostali zwolnieni

Polska placówka dyplomatyczna w Wilnie potwierdziła, że w czwartek w rejonie kłajpedzkim na Litwie doszło do zakłócenia porządku publicznego, które spowodowali kibice Legii udający się mecz z Metalurgsem. Według danych polskiej ambasady, na zatrzymanych nałożono kary administracyjne i po spisaniu protokołów zostali oni zwolnieni.

- Myślę, że w związku z tym meczem doszło do znacznie mniejszej liczby incydentów, niż się spodziewaliśmy - powiedział PAP szef lokalnej policji Normunds Grubis.

PAP/ran/roody