Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019

W najbliższy weekend wielu mieszkańców Warszawy będzie odwiedzać groby. Podpowiadamy, jak dotrzeć na cmentarze, gdzie spodziewać się zmian i utrudnień oraz którędy pojadą linie cmentarne.

Kibice gości wracają na mecze Ekstraklasy

Warszawa

fot. legia.com

Mecze T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2011/2012 będą odbywać się z udziałem zorganizowanych grup kibiców gości. Taką decyzję podjęły władze spółki Ekstraklasa SA, po spotkaniu z prezesami klubów. Policja ma do tej decyzji sporo zastrzeżeń.

Warunkiem przyjmowania na stadionach kibiców gości będzie podpisanie porozumienia przez poszczególne, oficjalne stowarzyszenia kibiców z Ekstraklasą SA. W nich kibice zobowiążą się do przestrzegania prawa na meczach oraz w trakcie podróży na stadion i w drodze powrotnej.

Wcześniej komendant główny policji, Andrzej Matejuk zwrócił się do prezesa PZPN Grzegorza Laty i szefa Ekstraklasy Andrzeja Ruski z wnioskiem, aby w rundzie jesiennej wszystkie mecze ekstraklasy oraz pierwszej i drugiej ligi odbywały się bez udziału fanów drużyn przyjezdnych.

Bójki, zamknięte stadiony i protesty

Walka o rozwiązanie, które wykluczyłoby potencjalne bójki i starcia kibiców na stadionach rozpoczęła się wiosną, kiedy organizatorzy finału Pucharu Polski pozwolili kibicom zwycięskiej Legii wbiec na murawę. Potem doszło do bijatyki między nimi a pseudokibicami Lecha Poznań.

Przez kolejne miesiące na wniosek policji wojewodowie w całym kraju cofnęli kilka pozwoleń na organizację spotkań z udziałem publiczności, co wywołało falę protestów kibiców, działaczy klubów Ekstraklasy i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj też na tvn24.pl

tvn24.pl//adso\mtom