Kibice będą mieli własną ambasadę

Warszawa

Już od środy na Krakowskim Przedmieściu będzie działać nowa ambasada – miejsce zorganizowane przez kibiców i dla kibiców.

- To nie będzie zwykły punkt informacji turystycznej, nasza oferta będzie trochę inna. Sami jesteśmy kibicami i wiemy, czego od nas będą oczekiwali nasi goście. Gdzie obejrzeć mecz na dużym telebimie, gdzie znaleźć fajny pub, albo jak najlepiej spędzić w stolicy czas wolny. To będą informacje, które nie zawsze można znaleźć w przewodnikach – mówi Sonia Kujawska, zastępca koordynatora ambasady.

Rosjanie będą mieli własną

Ambasady kibiców to już tradycja mistrzostw Europy. Zawsze są organizowane przez środowiska kibicowskie. Pomagają znaleźć dokumenty, nocleg, czasami rozwiązują konflikty między grupami kibiców.

W Warszawie główna siedziba ambasady mieści się w parterze kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 83. W dni meczowe działać będzie też mobilna ambasada pod pomnikiem Kopernika.

W czasie mistrzostw własną ambasadę będą mieli też kibice z Rosji.

20 kibiców Polonii

Od środy w lokalu przy ul. Krakowskie Przedmieściu będzie dyżurować w sumie 20 wolontariuszy - kibiców Polonii Warszawa. Ambasada otwarta będzie w godz. 12 - 24. Wolontariusze będą także obsługiwać 24-godzinną linię telefoniczną pod numerem 519 066 066 (opłaty według stawek operatorów).

mjc/roody