Kępa Potocka tylko dla żoliborzan?

Warszawa

fot. urząd dzielnicy Żoliborz
fot. urząd dzielnicy Żoliborz
fot. urząd dzielnicy Żoliborz
fot. urząd dzielnicy Żoliborz
fot. urząd dzielnicy Żoliborz
fot. urząd dzielnicy Żoliborz

Remont chodnika – zdecydowanie tak, ale siłownia plenerowa już nie bardzo. Mieszkańcy Żoliborza, którym na sercu leży los parku Kępa Potocka podpowiadali w specjalnej ankiecie i podczas spotkania z urzędnikami, co powinno się zmienić tym miejscu. Nie brakowało też oryginalnych propozycji.

"Niektórzy dyskutanci dawali wyraz przekonaniu, że park Kępa Potocka powinien służyć tylko żoliborzanom i to najchętniej mieszkającym w jego bezpośrednim sąsiedztwie" – czytamy w informacji podsumowującej potkanie, na stronie urzędu dzielnicy Żoliborz.

Więcej drzew, mniej miejsc parkingowych

Samą ankietę wypełniły 94 osoby - tyle głosów wrzucono do urny. Pytań było sześć. 85 osób było za remontem chodnika od strony parku, mieszczącego się w pasie drogowym ul. Gwiaździstej. Dużo mniej zwolenników znalazł pomysł urządzenia siłowni plenerowej - 53 osoby były na "nie".

59 ankietowanych nie chce w parku dodatkowych miejsc postojowych przy Gwiaździstej. A 82 jest zdecydowanie za posadzeniem około stu drzew. Głosy podzieliły się w miarę równo przy pomyśle wytyczenia trasy biegowej po alejkach parkowych i oznaczeniu ich słupkami.

70 osób powiedziało "tak" wykonania przyłączy do latarni na mostkach. Opinie mieszkańców wezmą pod uwageę urzędnicy, którzy jeszcze w tym roku planują inwestycje w parku.

ran/ec