Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

"Kazik wrócił, na Legię"

Najnowsze

legia.comUrna z prochami na stadionie Legii

Po 23 latach Kazimierz Deyna spocznie w Warszawie. W niedzielę 27 maja urna z jego prochami przyleciała do Warszawy – informuje serwis Legia.com.

Prochy legendy Legii przywiozła żona Deyny. Zostały przetransportowane w urnie z lotniska na stadion przy ul. Łazienkowskiej, gdzie ustawiono ją na środku boiska. - Kazik wrócił do Warszawy, na Legię - powiedziała Mariola Deyna.

Odsłonią pomnik

Kazimierz Deyna spocznie na warszawskich Powązkach 6 czerwca. O godz. 13 rozpocznie się msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie urna zostanie złożona w w Alei Zasłużonych na Powązkach.

Z kolei o godz. 20 odsłonięty zostanie pomnik Deyny. Pomnik stanie przed wejściem na trybunę od strony ul. Czerniakowskiej. Klasyczna figura odlana z brązu będzie ustawiona na podświetlonym fundamencie. - Tradycja ma spotkać się tu z nowoczesnością. Jednak najważniejsze dla nas było aby twarz z pomnika była podobna do twarzy Deyny. Ważne są szczegóły monumentu: elka na koszulce, fryzura, buty - mówi Wojciech Cłapiński przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Deyny

Od sezonu 2012/13 trybuna wschodnia będzie nosiła imię Kazimierza Deyny.

Legenda z Warszawy

Kazimierz Deyna przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w historii Legii Warszawa. Piłkarz zadebiutował w barwach klubu w 1966 roku.

Trzy lata później poprowadził drużynę do tytułu mistrza kraju, a w 1971 roku dotarł z Legią do półfinału Pucharu Europy. W 1974 roku z "Orłami Górskiego" zajął trzecie miejsce w mundialu rozgrywanym w RFN. Potem wystąpił jeszcze w MŚ w Argentynie. Kazimierz Deyna zginął 1 września 1989 roku w okolicach San Diego w USA.

Legia.com/ran/ec

Źródło zdjęcia głównego: legia.com