"Każdy dzień jak w raju" Poczuj wolność w kinie

Warszawa

materiały prasoweWhite Noise na Freeride Film Festiwal

Wolność, pełnia życia i przygoda - co łączy te uczucia? Miłośnicy białego szaleństwa twierdzą: "Freeride". Co to jest? Jazda na nartach i snowboardzie poza standardowo wytyczonymi trasami. W najbliższą sobotę wszyscy miłośnicy tego stylu spotkają się w kinie Atlantic. Będzie można zobaczyć filmy przygodowe o ekstremalnej jeździe na nartach.

Freeride Film Festiwal przyjedzie do Warszawy prosto z Hamburga, wcześniej gościł w Insbrucku, a w połowie tygodnia odbędzie się w Wiedniu. W najbliższą sobotę zagości w kinie Atlantic. Oprócz konkursów i możliwości wygrania wyjazdu w Alpy, największą atrakcją będą energetyczne filmy o jeździe na najpiękniejszych stokach świata. Co zobaczymy?

Widok z 4167 m

"Shukran Marocco" znaczy "Dziękuję Maroko" i jednocześnie to tytuł filmu o podróży do tego kraju. Sandra Lahnsteiner i Melissa Presslaber za cel swojej podróży wybrały góry Atlasu. Miały tam okazję poznać regionalny folklor, gościnność Marokańczyków a także odwiedziły Marrakesz, który leży u podnóża Atlasu Wysokiego na wysokości 465 m n.p.m.. Sandra i Melissa zjechały z Mt. Toubkal 4167 m n.p.m., najwyższego szczytu Maroka i Afryki Północnej i wtedy powstał film.

Freeride Film Festiwal
materiały prasowe

"White Noise" to film o przekraczaniu granic, zaangażowaniu i motywacji Xaviera. Stawia on sobie cały czas nowe, ambitne cele wytyczając wciąż nowe linie zjazdu.

Każdy dzień tam jak w raju

"Another Day in Paradise" to produkcja, w której wystąpili jedni z najlepszych na świecie friskijerzy i snowboarderzy jak np. Flo Orley a także i sami producenci filmu Matthias "Hauni" Haunholder i Matthias Mayr. Po zimie spędzonej w rodzinnych górach Mayr stwierdził: "Każdy dzień tam w górach, był dla nas jak dzień spędzony w raju." I tak też zatytułował ten film.

Kolejny film to "Lost and Found" . Ostatniej zimy spadły rekordowe ilości śniegu w Tyrolu i w samym Arlberg. W tym filmie możemy zobaczyć Stefana Häusla i Björn Hereggera, którzy po ukończeniu Freride-World Tour, znaleźli u siebie, w rejonie Arlberg zapierająca dech w piersiach linie zjazdu. Ruszyli w góry, gdzie spali u ich podnóża.

Ich ogromna motywacja, wytrwałość i upór w realizacji celów pomogły im spędzić trudne chwile w bardzo wymagających warunkach. Czekali na odpowiedni moment. To wszystko po to aby zrealizować swoje marzenia i dokonać bardzo trudnego i zarazem niesamowitego zjazdu.

SPRAWDŹ CAŁY REPERTUAR

17 listopada kino Atlantic

Freeride Film Festiwal godz. 19:00

Bilety 15/20 zł

lata//ec