Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Każdy chce mieć zdjęcie z pucharem

Warszawa

Tomasz Zielińsk i/tvnwarszawa.plKolejka do pucharu

Nawet godzinę w kilkudziesięciometrowej kolejce – tyle trzeba było odczekać żeby zrobić sobie zdjęcie z pucharem Henri Delaunay'a. Trofeum Euro 2012 odwiedziło Warszawę tylko na 3 dni.

- Mamy przedsmak turnieju. To zwycięskie trofeum zostanie odebrane w Kijowie, ale dzisiaj jako pierwsi możemy obejrzeć ten puchar - przedstawiła w piątek ważące 8 kg i mierzące 60 cm trofeum prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Weekend przed PKiN

W sobotę i niedzielę w godzinach: 10.00–20.00 symbol Mistrzostw Europy został udostępniony zwiedzającym. Można było go zobaczyć z bliska, a także zrobić sobie z nim zdjęcie na tle stadionu.

Zdjęć niestety nie można było robić własnym aparatem. Fotografie robiła specjalna maszyna. Kibic dostawał jedynie karteczkę ze specjalnym kodem. Później trzeba wejść na stronę pl.eurotrophytour.uefa.com i wpisać kod. Dopiero wtedy zdjęcie staje się dostępne.

Dla tysięcznej osoby, która sfotografowała się z pucharem, organizatorzy przygotowali nagrodę – bilet na mecz Euro 2012.

Wrocław, Poznań, Gdańsk...

Z Warszawy puchar pojedzie do pozostałych miast, w którym rozgrywane będą mecze podczas Euro: Poznania, Wrocławia i Gdańska. Także mieszkańcy Łodzi, Krakowa i Katowic będą mieli okazję zrobić sobie przy nim zdjęcie. 11 maja trofeum pojedzie na Ukrainę.

mjc//ec