Kasowniki i karty miejskie do wymiany. "System jest przestarzały"

Warszawa

ZTMZTM wymieni kasowniki

Zarząd Transportu Miejskiego planuje wymianę kasowników oraz kart miejskich. Jak twierdzi Igor Krajnow, rzecznik ZTM, chodzi o poprawę bezpieczeństwa.

Nowe urządzenia zastąpią dobrze znane pasażerom stare, żółte kasowniki. Są w każdym autobusie i tramwaju. - Obecny, dwunastoletni system, jest przestarzały. Chodzi o poprawę zabezpieczeń - tłumaczy Krajnow w rozmowie z tvnwarszawa.pl. - Wymiana najprawdopodobniej dotyczyć będzie również kart miejskich - dodaje.

Kiedy urządzenia i karty zostaną wymienione? - Wszystko zależy od pieniędzy - mówi rzecznik. A ile to będzie kosztowało?

– Wróćmy do tej rozmowy we wrześniu - ucina.

"Współpracujemy z policją"

W kwietniu media donosiły, o problemie wgrywania fałszywych kontraktów (biletów) na kartę miejską. Wtedy też Zarząd Transportu Miejskiego poinformował na swojej stronie internetowej, że wszelkie tego typu działania są nielegalne i podlegają stosownym sankcjom karnym. Zapowiedział też, że intensyfikuje działania sprawdzające autentyczność zakodowanych biletów.

Poinformowano też o współpracy z policją w celu wykrycia sprawców fałszerstw.

To nie jedyne działania mające na celu poprawę zabezpieczeń. W maju czasowo wstrzymano kodowanie biletów na okaziciela na Warszawską Kartę Miejską. Wtedy też prowadzono prace nad wdrożeniem zabezpieczeń na WKM oraz ograniczenia ryzyka utraty zakupionych już kontraktów.

Pieniądze z podwyżek?

W czerwcu, na antenie TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz tłumaczyła, że w Warszawie zmienia się nie tylko infrastruktura, ale i tabor. Na ten właśnie cel przeznaczane są pieniądze z podwyżek biletów komunikacji miejskiej. – Mamy wymianę taboru: 184 nowe tramwaje, ponad 1000 autobusów, metro, skm. W Warszawie jeździ się coraz wygodniej - tłumaczyła prezydent. - Wszystkie badania to pokazują – dodawała.

O podwyżkach cen biletów komunikacji
TVN 24

su//ec