Karuzela, scena, łąka kwietna. Tak się zmieni wolski skwer

Warszawa

UMSkwer Gwary

Strefa sportu, przestrzeń dla dzieci i polana z kinem letnim. Wolski skwer ma zmienić się w miejsce sąsiedzkich spotkań.

Urzędnicy pochwalili się koncepcją aranżacji skweru Gwary Warszawskiej na Młynowie. Miejsce - według zapewnień ratusza - zmieni się w strefę piknikowych spotkań i zabawy dla najmłodszych.

Karuzela, zjeżdżalnia, łąki

"Oprócz karuzeli i zjeżdżalni w formie abstrakcyjnych brył, teren mają zdobić łąki kwietne. Niedaleko przewidziana jest kameralna scena i miejsce na organizację plenerowych seansów filmowych. Tam, gdzie roślinność jest gęstsza, ma powstać mini park z wyniesioną ponad rośliny ścieżką, przy której staną hotele dla owadów i poidełka dla ptaków" - opisuje ratusz.

Dla fanów ćwiczeń na świeżym powietrzu zaprojektowana została ścianka wspinaczkowa i urządzenia siłowe i stepy. Architekci przewidzieli też nowe ścieżki, siedziska i stojaki rowerowe oraz kiosk gastronomiczny.

"W założeniach jest przywrócenie naziemnych przejść dla pieszych, zmiana organizacji parkingu i zbudowanie ścieżki rowerowej, tak by warszawiacy mogli wygodnie poruszać się wzdłuż Wolskiej, Młynarskiej i Leszno" - podają urzędnicy.

Prace w 2020 roku

Koncepcja skweru przy dawnym pedecie na Woli powstała dzięki współpracy miejskich ogrodników z Zarządu Zieleni, projektantów i socjologów Fundacji Na Miejscu oraz mieszkańców.

W opracowywaniu projektu udział wzięło blisko 500 osób, mieszkańcy Warszawy oraz lokalni gospodarze z instytucji kultury, biznesu i samorządu.

Pierwsze wydarzenia kulturalne zorganizowane będą jeszcze przed modernizacją. Remont ma ruszyć w 2020 roku.

Informowaliśmy o pomyśle zamknięcia Francuskiej:

Ulica Francuska może zostać zamkniętaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/b