Karta Warszawiaka na legitymacji studenckiej? Trzy uczelnie odmówiły

Warszawa

tvnwarszawa.plKarta miejska z holgoramem

Studenci trzech dużych uczelni, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, nie będą mogli na swoich legitymacjach nakleić hologramu Karty Warszawiaka uprawniającej do zniżek.

Od dłuższego czasu studenci oraz doktoranci mogą na elektronicznych legitymacjach, wydawanych przez swoje uczelnie, kodować bilety 30 i 90-dniowe na komunikację miejską.

ZTM: Nie mieliśmy wpływu na decyzję uczelni

Jak poinformował we wtorek Zarząd Transportu Miejskiego, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej nie zgodziły się na umieszczenie na swoich legitymacjach hologramu uprawniającego do zniżek w ramach Karty Warszawiaka i jej wariantu - Karty Młodego Warszawiaka, które od 1 stycznia wchodzą w życie.

- Zwróciliśmy się do wszystkich uczelni z prośbą o udzielenie informacji o miejscu, w którym miejscu na legitymacji ma się znaleźć hologram. Od większości dostaliśmy informację, w którym dokładnie miejscu może być naklejony. Tylko te trzy nie wyraziły zgody na umieszczenie hologramu - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM. - Uczelnie są wystawcami legitymacji studenckich i nie mieliśmy wpływu na ich decyzję - zastrzega.

Uczelnie: W tym miejscu mamy zakodowaną kartę biblioteczną

Dlaczego uczelnie odmówiły zgody?

- To nie jest tak, że my się nie zgodziliśmy na zamieszczenie hologramu na naszych legitymacjach studenckich. Nie mogliśmy się jednak zgodzić na lokalizację hologramu, którą proponuje ZTM, bo mamy tam zakodowaną kartę biblioteczną - twierdzi Krzysztof Szwejk, rzecznik SGGW. - Wysłaliśmy pismo do ZTM i zaproponowaliśmy inne miejsce na hologram, ale ZTM nie wyraził na nie zgody i teraz jesteśmy w kropce - przyznaje.

Tak samo sprawę tłumaczą przedstawicielki Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Służb Pożarniczej.

Rozwiązanie: wyrobić kartę miejską

Decyzja władz PW, SGGW i SGSP nie oznacza jednak, że ich studenci, którzy mieszkają w stolicy, stracą prawo do zniżek. Te osoby będą musiały wyrobić sobie Spersonalizowanej Warszawską Kartę Miejską i na niej nakleić hologram.

Rodzice muszą rozliczać się w Warszawie

Przypominamy: studentom do 26 roku życia przysługuje Karta Młodego Warszawiaka (wariant Karty Warszawiaka), jeśli:

- mieszkają na terenie Warszawy i rozliczają tu podatek dochodowy;

- oboje rodziców/opiekunów prawnych (lub samotnie wychowujący rodzic) zamieszkuje na terenie Warszawy i rozlicza tu podatek dochodowy od osób fizycznych.

MASZ PYTANIA O KARTĘ WARSZAWIAKA I KARTĘ MŁODEGO WARSZAWIAKA? CZYTAJ WIĘCEJ.

Urzędnicy o Karcie Warszawiaka:

Mówi Grzegorz Dziemieszczyk, dyrektor ZTM ds. handlu
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl
Mówi Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

Do tematu będziemy wracać.

b/mz