Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Kartą miejską za parkowanie już nie zapłacisz

Najnowsze

mat. prasoweOd 23 lutego za parkowanie nie zapłacisz kartą miejską

Tylko do 23 lutego można płacić za parkowanie Warszawską Kartą Miejską. Zarząd Dróg Miejskich postanowił zrezygnować z tej formy płatności, bo uznał ją za zbędną.

We wtorek na warszawa@tvn.pl dostaliśmy maila od rozgoryczonego internauty.

– Zarówno na stronie Strefy Karty Miejskiej, jak i na biletomatach jest informacja, że nie doładujemy karty WKM (która to spersonalizowana czy nie) umożliwiała płatność za parkowanie. Można w ten sposób płacić za parkowanie do 23 lutego. Bardzo to ułatwiało opłatę. Co dalej? – napisał Adam.

Spadek zainteresowania

Zarząd Dróg Miejskich podaje dwa główne powody rezygnacji z płatności kartą miejską. - W ostatnich latach zaobserwowaliśmy spadek zainteresowania warszawiaków tą formą płatności za parkowanie. Na przykład, w latach 2009-2012 udział płatności kartą miejską w stosunku do ogółu zmalał z 17 do 11 procent. Ta tendencja nadal się utrzymuje - tłumaczy Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Kolejny spadek ZDM zanotował po zamontowaniu nowych parkomatów w listopadzie 2012 r. - Porównując okres od kwietnia do października 2012, do analogicznego okresu rok później, spadek liczby płatności Warszawską Kartą Miejską wyniósł prawie 45 procent - wylicza Gałecka.

Rzeczniczka zwraca również uwagę, że system zabezpieczeń Warszawskiej Karty Miejskiej jest przestarzały. - Karty bankowe są zdecydowanie lepiej zabezpieczenie, dlatego wolimy rozwijać tę formę płatności - wyjaśnia rzecznika.

Wielka wymiana parkomatów

Rezygnacja z płacenia za parkowanie karta miejską związana jest ze stopniową wymianą parkomatów w stolicy. Pisaliśmy o tym już w grudniu. ZDM chce wymienić 1450 starych niebiesko-białych parkomatów, na nowe, podobne do tych, które zostały ustawione w kilku miejscach stolicy w 2012 roku.

W nowych urządzeniach płacić będzie można gotówką, kartami bankowymi, także zbliżeniowo oraz telefonem komórkowym (SMS-em). - Te trzy formy płatności za parking wydają się nam optymalne i dostosowane do potrzeb warszawiaków – tłumaczyła nam w grudniu Karolina Gałecka.

Wymiana parkomatów rozpocznie się w lutym, a zakończy w październiku.

jb/b

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe