Karta miejska z selfie. "Można ją wyrobić w kilka minut"

Warszawa

ZTMWarszawska Karta Miejska z selfie

Warszawska Karta Miejska ze zdjęciem z telefonu - taką opcję oferuje teraz Zarząd Transportu Miejskiego.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, warszawiacy mogą skorzystać z nowej usługi, niewymagającej dostarczenia fotografii w formie papierowej. "Wystarczy przyjść do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów, zrobić sobie selfie lub skorzystać ze zdjęcia zapisanego w telefonie" – czytamy w komunikacie ZTM.

Od czubka głowy do linii ramion

Jak podaje zarząd, Warszawską Kartę Miejską można wyrobić w kilka minut w punkcie. Pierwszym etapem jest wizyta na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego lubzeskanowanie kodu QR przy okienku w POP.

Następnym: wybranie zdjęcia z telefonu, zapoznanie się z klauzulą informacyjną oraz wyrażenie zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Na koniec wysyła się fotografię, która zostanie usunięta z systemu po wydaniu karty.

"Warto jednak pamiętać, żeby nie wysyłać selfie z wieczoru panieńskiego koleżanki sprzed dwóch lat, ale zdjęcie zrobione w ciągu ostatnich szczęściu miesięcy, na jednolitym jasnym tle" – zaleca ZTM.

I podaje, że w kadrze powinna znajdować się wyraźna twarz od czubka głowy do linii ramion. Osoba na fotografii nie może posiadać nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, a włosy nie powinny zasłaniać twarzy.

Można otrzymać zniżki

Warszawska Karta Miejska służy do zapisu biletów WTP. "W przypadku osób, które mieszkają i rozliczają podatki w Warszawie i dopełnią określonych formalności, może także stać się Kartą Warszawiaka lub Kartą Młodego Warszawiaka" – przypomina ZTM.

Uprawnia wtedy do wykorzystywania zniżek na transport publiczny oraz biletów do teatru, kina, czy ośrodków sportowych.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o podpisaniu umowy na zakup 130 autobusów elektrycznych:

Miasto podpisało umowę na zakup 130 elektrycznych autobusówMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ab/ran