Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Karetka braci Collins na finale WOŚP

Warszawa

TVN24Karetka braci Collins

Przed Pałac Kultury zajechała specjalna karetka ufundowana przez Polonię Amerykańską i odrestaurowana przez słynnych braci Collins. Ma wyrazisty czerwony kolor, wielkie podświetlane logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i sprzęt do resuscytacji.

Rafał i Grzegorz Collinsowie to bracia z Legnicy, którzy wyjechali do Londynu. Tam otworzyli warsztat samochodowy, w którym zajmują się kompleksową odbudową i tuningiem pojazdów.

Są znani w całej Wielkiej Brytanii. W niedzielę przyjechali na 25. finał WOŚP, aby zaprezentować wyremontowaną karetkę pogotowia.

- To pierwsza karetka w naszej karierze. Kilka lat temu była w stanie krytycznym. Miała wiele bakterii, rdzy i wymagała dużo pracy, ale wyszliśmy z tego. Jest tutaj z nami, jeździe, wrzuca biegi i świeci - opisywali w rozmowie z reporterem TVN24.

Karetka została odrestaurowana w Polsce. Teraz zostanie przekazana dzieciom, które będą uczyć się w niej udzielania pierwszej pomocy.

CZYTAJ TEŻ O INNYCH ATRAKCJACH W WARSZAWIE

kw/mś