Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Karen Pence u małych pacjentów. Robili walentynkowe serca

Najnowsze

TVN 24Karen Pence robiła z dziećmi walentynkowe serca

Karen Pence, małżonka wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, odwiedziła w czwartek pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

Druga Dama USA spotkała się z dziećmi przebywającymi na oddziale neurochirurgii i traumatologii w szpitalu im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Karen Pence zwiedziła oddział i zapoznała się z informacjami na jego temat. Rozmawiała również z dziećmi i przekazała im drobne upominki.

W ramach zabawy z dziećmi Karen Pence brała udział we wspólnym tworzeniu serduszek walentynkowych. Pokazała również małym pacjentom kolorowankę z białym kotem.

O spotkaniu informowała na Twitterze również Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce:

Druga Dama Stanów Zjednoczonych Karen Pence @SecondLady spotkała się dziś z pacjentami Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie pic.twitter.com/SMlRQymgBg— US Embassy Warsaw (@USEmbassyWarsaw) February 14, 2019

Konferencja bliskowschodnia

Wizyta miała związek z organizowaną w Warszawie konferencją poświęconą sprawom pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Wiceprezydent Mike Pence był jednym z najważniejszych gości. Konferencja przyciągnęła m.in. szeroką reprezentację krajów bliskowschodnich (Arabia Saudyjska, Izrael, Katar, Jemen, Jordania, Kuwejt czy Zjednoczone Emiraty Arabskie) oraz przedstawicieli państw Unii Europejskiej.

Na warszawskiej konferencji nie było natomiast przedstawicieli Iranu, który nie został zaproszony do udziału w spotkaniu. Nieobecna była też m.in. Rosja, która zorganizowała w czwartek spotkanie prezydenta Władimira Putina z przywódcami Turcji i Iranu: Recepem Tayyipem Erdoganem i Hasanem Rowhanim, w Soczi.

PAP/mp/b