Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Karambol na krajowej "50". Jedna osoba zginęła

Warszawa

targeo.plKarambol na drodze krajowej. Utrudnienia w ruchu

Droga krajowa nr 50 była przez kilka godzin zablokowana po zderzeniu siedmiu samochodów, do którego doszło przed południem w miejscowości Chudolipie w gm. Mszczonów. Jedna osoba zginęła na miejscu. Policjanci skierowali samochody na objazdy.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. post. Aleksandra Calik, w karambolu wzięły udział trzy samochody osobowe i cztery ciężarowe. Ze wstępnych ustaleń wynika że kierowca jednej z ciężarówek nie wyhamował i uderzył w samochód osobowy, który został wypchnięty na przeciwny pas ruchu. Tam doszło do kolejnego zderzenia osobówki z ciężarówką. Następne samochody najechały na pojazdy, które zderzyły się wcześniej.

Droga była zablokowana

Jedna osoba jadąca osobowym volkswagenem zginęła na miejscu, dwie zostały przewiezione do szpitala.

Droga była zablokowana. - Ruch został udrożniony po godzinie 15 - powiedziała Calik. Do czasu usunięcia rozbitych samochodów policjanci wyznaczyli objazdy. W miejscowości Mszczonów ruch kierowany był na Warszawę albo Wrocław, a z drugiej strony - na granicy powiatu grójeckiego i żyrardowskiego objazd odbywał się lokalnymi drogami - informowała rzeczniczka.

PAP/lata/wp/b