Karabiny, amunicja, elementy bomb. Odkryli arsenał, zatrzymali 54-latka

Warszawa

kspZabezpieczono broń i amunicję

W podwarszawskim Józefowie kryminalni znaleźli karabiny, naboje i materiały wybuchowe. Zatrzymali także 54-letniego mężczyznę.

Akcja na jednej z posesji w Józefowie trwała kilkanaście godzin. Policjanci z Otwocka przeszukali posesję i uznali, że konieczne będą posiłki. Dlatego wezwali wojskowych i specjalistów z komendy stołecznej do spraw minersko-pirotechnicznych.

Elementy bomb lotniczych

Na miejscu znaleźli i zabezpieczyli między innymi trzy karabiny maszynowe, 284 sztuki amunicji, proch strzelniczy, a także pojemniki z substancjami chemicznymi, które mogły posłużyć do wyprodukowania materiałów wybuchowych.

"W mieszkaniu znajdowały się również liczne skorodowane części uzbrojenia w tym granaty, elementy bomb lotniczych i pociski moździerzowe" - informuje policja.

Zatrzymali 54-latka

W trakcie prowadzonych działań policjanci zauważyli w pobliżu volkswagena, za kierownicą którego mógł znajdować się mężczyzna podejrzewany o nielegalne posiadanie tych wszystkich materiałów. Otwoccy kryminalni zatrzymali kierowcę. Okazało się, że to człowiek wynajmujący pomieszczenia, w których trwała akcja policji. 54-latek trafił do policyjnej celi.

Materiały tej sprawy trafiły do otwockiej prokuratury. Przestępstwo posiadania broni palnej lub amunicji zagrożone jest karą do ośmiu lat wiezienia.

Akcja policji w Józefowie
ksp
Akcja policji w Józefowie
ksp

ran