Kara za zamieszanie na Wisłostradzie. Od wtorku kolejne zmiany

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plUtrudnienia na Wisłostradzie

Wykonawca przebudowy Trasy AK został upomniany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych za czwartkowe utrudnienia na Wisłostradzie. Niewykluczone, że otrzyma także karę finansową. Kierowcy muszą liczyć się od wtorku z kolejnymi zmianami w ruchu.

Do zamieszania i korków na Wisłostradzie doszło w ubiegłym tygodniu. Nocne prace przy wymianie nawierzchni na odcinku od mostu Grota-Roweckiego do ul. Krasińskiego w kierunku centrum przedłużyły się do czwartkowego porannego szczytu. Kierowcy utknęli w ogromnym korku bo do ich dyspozycji do godziny 8.00 był tyko jeden pas ruchu.

Jak poinformowała w poniedziałek GDDKiA, za te utrudnienia zostały wyciągnięte konsekwencje wobec wykonawcy. - Na Metrostav nałożona zostanie przewidziana kontraktem kara za niedotrzymanie warunków zatwierdzonego przez inżyniera ruchu projektu tymczasowej organizacji ruchu, który przewidywał zakończenie utrudnień o godz. 5.00 rano, czyli przed porannym szczytem- informuje w komunikacie przesłanym do redakcji Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Jak tłumaczy, wykonawca został na razie upomniany. - Teraz czekamy na stanowisko inżyniera kontraktu, jaka może być inna kara i jakiej wysokości - mówi Tarnowska. I dodaje, że niewykluczona jest kara finansowa.

Kolejne utrudnienia

Drogowcy informują także o kolejnych utrudnieniach, z którymi muszą liczyć się kierowcy na Wisłostradzie w rejonie Trasy AK. We wtorek zwężony zostanie prawy pas jezdni w kierunku Łomianek, a w godzinach 22.00-6.00 pas ten będzie całkowicie wyłączany z ruchu.

Utrudnienia potrwają do 4 lipca.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu nastąpią od 13 czerwca (piątek). Wtedy też od około 10.00 zamknięta będzie jezdnia w kierunku centrum, a ruch zostanie przełożony na jezdnię w przeciwnym kierunku.

Ruch w kierunku centrum poprowadzony będzie jednym pasem ruchu, a w kierunku Gdańska dwoma pasami. Kierowcy podczas zmian będą mogli wjechać z Wisłostrady jadąc od centrum na most Grota-Roweckiego w kierunku Poznania.

Utrudnienia zakończą się 16 czerwca około 6.00 rano.

Korki na Wisłostradzie
TVN24

su/ran