Kanonizacja i remonty. Sprawdź zmiany w ruchu

Warszawa

tvnwarszawa.plWeekendowe utrudnienia

Uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II, kolejny etap przebudowy Trasy AK czy wymiana nawierzchni na ul. Mokotowskiej. Od piątku przez cały weekend kierowców czekają spore zmiany w organizacji ruchu. Zobacz, gdzie.

W piątek o godz. 20.30 na pl. Piłsudskiego rozpocznie się koncert poświęcony Janowi Pawłowi II "Nie lękajcie się iść pod prąd". W związku z tym w godzinach 17.00-23.30 zamknięty będzie rejon placu oraz ulice Moliera i Wierzbowa.

Parkować nie będzie można na ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza ani w zatoce postojowej na ul. Wierzbowej.

Utrudnień w okolicy placu Piłsudskiego można spodziewać się także w sobotę i niedzielę wieczorem.

Więcej o uroczystościach związanych z kanonizacją Jana Pawła II przeczytasz tutaj.

Uroczystości także w weekend

Kierowcy muszą spodziewać się także zmian w okolicy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

- W sobotę od godz. 9.00 do niedzieli do godz. 22.00 wyłączona z ruchu zostanie al. Rzeczypospolitej na odcinku od ul. Hlonda do ul. Sejmu Czteroletniego.

- W niedzielę od godz. 7.00 do godz. 13.00 wyłączona zostanie ul. Hlonda na odcinku al. Rzeczypospolitej do ul. św. Urszuli Ledóchowskiej.

- W niedzielę od godz. 7.30 do godz. 16.00 zwężona po jednym pasie ruchu w każdym kierunku zostanie al. Rzeczypospolitej z przeznaczeniem na miejsca parkingowe. Zwężony będzie także fragment ul. Przyczółkowej w kierunku Konstancina.

Przebudowa Trasy AK

Także na weekend kolejne prace zaplanowano na przebudowywanej Trasie AK.

Od godziny 23.00 w piątek do godzin wieczornych w sobotę zamknięta będzie u. Gwiaździsta pod trasą. Objazd będzie poprowadzony ulicami: Potocką, Mickiewicza, Klaudyny i Podleśną.

Od godziny 22.00 w piątek do godz. 22.00 w sobotę zamknięta dla ruchu będzie jezdnia Wisłostrady w kierunku centrum. Ruch po jednym pasie w każdym kierunku będzie odbywać się jezdnią przeciwną.

Z kolei od godz. 22.00 w sobotę do niedzielnego wieczora zamknięta będzie jezdnia Wisłostrady w kierunku Łomianek. Ruch dwoma pasami w kierunku centrum i jednym pasem w kierunku Łomianek będzie odbywać się jezdnią przeciwną.

Od piątku do 10 maja w rejonie mostu Grota-Roweckiego zwężona o jeden pas ruchu zostanie też jezdnia ul. Modlińskiej w kierunku mostu Gdańskiego.

Pierwsze frezowanie w tym roku

Na ostatni weekend kwietnia Zarząd Dróg Miejskich zaplanował pierwsze w tym roku frezowanie. Wymianę nawierzchni przejdzie ulica Mokotowska na odcinku od pl. Zbawiciela do al. Armii Ludowej.

Proponowany objazd prowadzi ulicami: pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – L. Waryńskiego.

Objazd zamkniętego fragmentu
UM

Kolejne frezowanie drogowcy planują przeprowadzić na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Słowackiego.

Przypominamy także, że od najbliższej soboty do października w każdy weekend Krakowskie Przedmieście od ul. Królewskiej do ul. Senatorskiej stanie się deptakiem.

Tak poszerzają most Grota-Roweckiego:

Prace na budowie mostu Grota-Roweckiego
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Zmiany spowodują też imprezy rowerowe: czytaj więcej

PAP/su/mz