Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Kandydaci w ogniu pytań. Transmisja w TVN24 i tvnwarszawa.pl

Warszawa


Na portalu tvnwarszawa.pl i na antenie TVN24 trwa transmisja "Debaty warszawskiej". W telewizyjnym starciu 14 kandydatów na prezydenta stolicy wszyscy odpowiedzą na sześć pytań.

Debatę prowadzą dziennikarze trzech transmitujących wydarzenie stacji: Igor Sokołowski z TVN24, Edyta Lewandowska z TVP i Piotr Witwicki z Polsat News.

Do pojedynku stanęli (w kolejności alfabetycznej): burmistrz Targówka Sławomir Antonik (Bezpartyjni), Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich skupiona wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze), lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke, Krystyna Krzekotowska ze Światowego Kongresu Polaków, Jan Potocki z II Rzeczpospolitej, kandydat SLD Andrzej Rozenek, rzecznik PSL Jakub Stefaniak, lider Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), Paweł Tanajno (Komitet Wyborczy Wyborców Odkorkujmy Warszawę. RIGCZ. Tanajno. Hawajska+), poseł PO Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska), były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Każdy z kandydatów ma 45 sekund na odpowiedź, potem - czas na swobodne wypowiedzi każdego z kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta stolicy. Mają na to 30 sekund, chyba że wcześniej wykorzystali swoje 30 sekund w ramach prawa do riposty w czasie odpowiedzi na pytania.

kz/b