Kanadyjski trener Polaków w Muzeum Powstania. "Szok"

Warszawa

PZHL / Piotr KuczaKanadyjski trener był w szoku

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski hokeistów Ted Nolan odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego. – To dla mnie szok - podsumował Kanadyjczyk, który w przeszłości występował w NHL i trenował drużyny w najlepszej lidze świata.

Nolan gościł w muzeum po przylocie do Polski na zgrupowanie kadry, którego kulminacyjnym punktem będzie turniej Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie.

Indiańskie korzenie

- To dla mnie szok. Nie zdawałem sobie sprawy, jak okrutna była wojna dla Polaków i jakie przyniosła skutki - podsumował wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego nowy selekcjoner reprezentacji Polski w hokeju na lodzie Ted Nolan.

Wywodzący się z indiańskiego plemienia Odżibwejów Ted Nolan pasjonuje się historią. Tuż po podpisaniu kontraktu z Polskim Związkiem Hokejowym zadeklarował, że koniecznie będzie chciał zapoznać się z dziejami Polski i przybliżyć się tym samym do naszego kraju.

- Niewyobrażalne jest, że można coś takiego uczynić innym ludziom, narodom. Wszyscy zasługują na szacunek, a Polska na wielkie uznanie - powiedział na zakończenie zwiedzania Nolan, który w przeszłości występował na taflach NHL. Jako trener prowadził też w najmocniejszej lidze świata Buffalo Sabres i New York Islanders.

Kanadyjski trener Polaków w Muzeum Powstania Warszawskiego
PZHL / Piotr Kucza

dasz/twis / Źródło: sport.tvn24.pl, PZHL