Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Kampania na ostatniej prostej. My pytamy, kandydaci odpowiadają

  TVN Warszawa

  Kto wygra w Warszawie?Fakty TVN
  wideo 2/3

  Kampania samorządowa na ostatniej prostej. Kandydaci dwoją się i troją, by przekonać tych, którzy wciąż wahają się, przy jakim nazwisku postawić wybory "X". By ułatwić ten wybór i podsumować najważniejsze pomysły kandydatów - przygotowaliśmy dla nich specjalny kwestionariusz. W ankiecie pytamy między innymi o komunikację, bezpieczeństwo, parkowanie i smog.

  Za nami ponad dziewięć intensywnych tygodni kampanii wyborczej. To był wyjątkowo dynamiczny czas. Konferencje prasowe, spotkania z wyborcami, konwencje czy poranne rozdawanie kawy. Kandydaci licytowali się na happeningi oraz obietnice.

  Za trzy dni wyborcy ocenią ich starania. Jeśli żadnemu z pretendentów nie uda się przekonać do siebie ponad 50 procent uprawnionych do głosowania - za dwa tygodnie (4 listopada) czeka nas druga tura.

  Stworzyliśmy naszą ankietę, by podsumować ten szalony trochę czas i podsumować najważniejsze punkty programowe kandydatów w jednym miejscu.

  Na ankietę złożyło się 27 pytań podzielonych na kilka kategorii: bezpieczeństwo, komunikacja, inwestycje, architektura i przestrzeń, sprawy społeczne, ekologia, kultura i sport. Chcieliśmy poznać plany kandydatów dotyczące między innymi przyszłości straży miejskiej, bezpieczeństwa pieszych, rozwoju komunikacji czy walki z nielegalnym parkowaniem.

  Kwestionariusz wysłaliśmy całej czternastce. Odpowiedziało dziesięcioro.Jan Śpiewak wysłał swoją ankietę już po publikacji wcześniejszych. Patryk Jaki, Jan Potocki i Piotr Ikonowicz, mimo wielokrotnych przypomnień, nie odpowiedzieli na nasze pytania.

  Odpowiedzi można przeczytać klikając na poniższe linki:

  ZOBACZ ODPOWIEDZI KANDYDATÓW:

  1. Sławomir Antonik (Bezpartyjni Samorządowcy),

  2. Justyna Glusman (Miasto Jest Nasze - Ruchy Miejskie),

  3. Piotr Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej),

  4. Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica),

  5. Marek Jakubiak (Kukiz'15),

  6. Janusz Korwin-Mikke (Wolność w Samorządzie),

  7. Krystyna Krzekotowska (Światowy Kongres Polaków),

  8. Jan Potocki (II Rzeczpospolita),

  9. Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem),

  10. Jakub Stefaniak (Polskie Stronnictwo Ludowe),

  11. Jan Śpiewak (Wygra Warszawa)

  12. Paweł Tanajno (Komitet Wyborczy Wyborców Odkorkujmy Warszawę. RIGCZ. Tanajno. Hawajska+),

  13. Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska Platforma Nowoczesna),

  14. Jacek Wojciechowicz (Akcja Warszawa).

  kw/b