Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Kamery przypilnują porządku w parkach

  Najnowsze


  Wola planuje zainstalowanie kamer na odnowionym właśnie skwerze Apfelbauma. - Poprosili o to sami mieszkańcy, którzy boją się, że skwerek może zostać zniszczony przez wandali – zwraca uwagę jeden z wolskich radnych.

  "Zwracam się z prośbą do Zarządu Dzielnicy Wola o podjęcie działań mających na ceku objęcie Skweru Apfelbauma monitoringiem lub inną formą ochrony przed zniszczeniem" – pisze w interpelacji do władz dzielnicy radny Dariusz Puścian.

  Czytaj interpelację radnego

  Jak podkreśla, z taką inicjatywą wystąpili mieszkańcy Muranowa, którzy "zwracają uwagę, że skwer nie jest należycie zabezpieczony przed działaniami destrukcyjnymi wandali".

  "Sprawdzamy co się da zrobić"

  - W tej chwili sprawdzamy, czy można wykorzystać kamerę, która działa w pobliżu skweru – odpowiada Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka dzielnicy. Jeżeli nie będzie to możliwe, dzielnica będzie chciała zainstalować nową kamerę.

  - Będziemy przymierzać się też do zainstalowania monitoringu na wszystkich inwestycjach dzielnicy, które mogą być narażone na dewastację. Mowa tu m.in. o parku im. Szymańskiego, czy nowym placu zabaw w parku Księcia Janusza, który ma powstać jeszcze w tym roku – dodaje rzeczniczka. Urzędnicy nie są jednak w stanie odpowiedzieć, kiedy kamery zaczną działać. Jak zwykle wiele zależy od pieniędzy.

  - Koszt instalacji jednej kamery wraz z integracją z systemem kształtuje się w kwocie od 150 do 250 tysięcy złotych – tłumaczy Lutyk.

  Na razie wiadomo, że do końca maja zostaną zainstalowane kamery u zbiegu ul. Złotej i Twardej oraz Powązkowskiej i Okopowej.

  par

  Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty w Południe