Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Kamera w kwaterze Powstańców. Ma chronić grób Jaruzelskiego?

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plBudują monitoring?

Tuż obok kwatery C6 na Powązkach, gdzie najprawdopodobniej pochowany zostanie gen. Jaruzelski, instalowana jest kamera. Maszt i skrzynkę elektryczną upchnięto w kwaterze Powstańców Warszawskich.

- Słup stanął w miejscy, gdzie zaczynają się groby Powstańców, około dwudziestu metrów od kwatery przeznaczonej najprawdopodobniej dla generała - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Na końcu umieszczono kamerę. Od strony al. Armii Krajowej, ciągną się kable, powieszone na drzewach - dodaje.

Tuż obok słupa stanęła skrzynka elektryczna. Upchnięto ją tuż obok jednego z powstańczych grobów, zasłaniając przy tym napis "Powstańcy Warszawy".

Znowu milczą

O kamerę zapytaliśmy Zarząd Cmentarzy Komunalnych. Niestety, jak przy wszystkich pytaniach związanych z pochówkiem generała Jaruzelskiego, i tym razem nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

- W sprawach związanych z monitoringiem i ochroną cmentarza, nie udzielam żadnej informacji - ucięła Anna Obuchowicz, rzeczniczka ZCK. - Jeśli chodzi o piątkowe uroczystości, informacji udziela organizator - dodała. Czy to znaczy, że kamera jest związana tylko z pogrzebem i ma zniknąć po nim? Na to pytanie też nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Informacji udzieliły natomiast osoby napotkane na miejscu. To one sugerują, że instalowany jest monitoring, który chronić ma między innymi kwaterę Jaruzelskiego.

Tajemniczy pogrzeb

Ustalenie jakichkolwiek informacji związanych z pogrzebem generała Jaruzelskiego jest bardzo trudne. Gdzie dokładnie pochowany będzie generał Wojciech Jaruzelski? Kto jest głównym organizatorem pogrzebu? Jaki będzie jego koszt? Na te pytania nie dostaliśmy odpowiedzi - ZCK, warszawski ratusz kancelaria prezydenta i ministerstwo obrony narodowej odsyłają nas z jednej instytucji do drugiej.

su/roody

Budują monitoring? | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Budują monitoring? | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Budują monitoring? | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Przed pogrzebem w kwaterze pojawiła się kamera | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl