Kamera w Grodzisku uchwyciła auto. Miał nim jechać ojciec z Dawidem

[object Object]
Kamera uchwyciła samochód, którym mógł jechać ojciec z DawidemTVN24
wideo 2/8

Samochód, którym w środę mieli poruszać się ojciec wraz z pięcioletnim Dawidem Żukowskim, zarejestrowała jedna z kamer. Zdjęcia auta otrzymaliśmy na Kontakt 24. Materiał trafił do policji, a funkcjonariusze wciąż apelują o pomoc w poszukiwaniu chłopca.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy od Marka zdjęcia z monitoringu z Grodziska Mazowieckiego. Na zdjęciach i nagraniu uwieczniony jest samochód, którym mieli się poruszać ojciec z synem.

Dwa ujęcia

Przedstawione ujęcia różni czas - na jednym widać, jak samochód jedzie w jednym kierunku, na kolejnym w przeciwnym. Ze względu na prowadzone przez policję działania, nie ujawniamy dokładnej godziny.

Całym materiałem filmowym dysponują także śledczy.

Policja jeszcze raz prosi, żeby przejrzeć uważnie monitoring z posesji, firm i samochodów. Każdy taki ślad dla policjantów jest ważny.

Zaginięcie i poszukiwania

Dawid zaginął w środę. Z domu rodzinnego w Grodzisku Mazowieckim zabrał go ojciec, około godziny 17 odjechali samochodem. Mężczyzna miał zawieźć dziecko do jego matki, która tymczasowo mieszka w Warszawie, ponieważ małżeństwo było w separacji. Chwilę przed godziną 21 ojciec Dawida odebrał sobie życie. Jego samochód znaleziono w dzielnicy Łąki. Kilka godzin później matka zgłosiła zaginięcie chłopca.

O północy ruszyły poszukiwania.

W czwartek policjanci pracowali do późnych godzin wieczornych. W piątek służby przeszukiwały tereny w okolicy A2, Konotopy, a także Grodziska Mazowieckiego i w pobliżu Lotniska Chopina. Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Terytorialnej, strażacy i policjanci utworzyli tyralierę i przeszukiwali 50-metrowy pas przy autostradzie. W piątek rano poszukiwania wznowiono

Śledztwo w sprawie

W czwartek prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie. Poinformował o tym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Łukasz Łapczyński. Ma ono na celu ustalenie okoliczności śmierci ojca 5-letniego Dawida Żukowskiego.

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce poinformowała rosyjskie media, że zaginiony pięciolatek z Grodziska Mazowieckiego był obywatelem Rosji.

Ojciec Dawida miał prawa rodzicielskie.

mp/ran

Pozostałe wiadomości