"Kaka" spoczął obok Górskiego

Warszawa

PAP/Bartłomiej ZborowskiPogrzeb Kazimierza Deyny

Legendarny Piłkarz Legii Warszawa został ponownie pochowany po 22 latach. Jego prochy spoczęły w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

"Kaka" zginął 1 września 1989 roku w wypadku samochodowym w San Diego. Teraz jego prochy zostały sprowadzone do Polski. W ostatniej drodze towarzyszyło mu - oprócz rodziny - wiele wybitnych osobistości ze świata sportu i tłumy kibiców Legii Warszawa.

Leży obok Górskiego

Kazimierz Deyna spoczął tuż obok dwukrotnego medalisty olimpijskiego we florecie Witolda Woydy oraz najlepszego trenera w historii polskiego futbolu Kazimierza Górskiego.

Deyna, jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy, urodził się 23 padziernika 1947 roku w Starogardzie Gdańskim. Był wychowankiem miejscowego Włókniarza, póniej grał w ŁKS Łód, Legii Warszawa, Manchesterze City i San Diego Sockers. W reprezentacji Polski wystąpił 97 razy i strzelił 41 goli. Dwukrotny uczestnik mistrzostw świata (w 1974 roku w Niemczech biało-czerwoni wywalczyli trzecie miejsce), złoty (1972 Monachium) i srebrny (1976 Montreal) medalista olimpijski.

PAP//mjc/roody