Kajetan Poznański jest w Gdyni? Policja sprawdza monitoring

Warszawa

Robert Zaputowicz / TVN24Policja sprawdza, czy Poznański jest w Gdyni

Kajetan Poznański podejrzany o brutalne morderstwo 30-letniej tłumaczki miał być widziany w centrum Gdyni - taką informację dostała pomorska policja. Funkcjonariusze sprawdzają monitoring z okolicy ul. Świętojańskiej, którą miał przechodzić Poznański. - Otrzymujemy bardzo dużo sygnałów o miejscu pobytu poszukiwanego - informuje KGP i podkreśla, że w całym kraju prowadzone są poszukiwania.

- W czwartek wieczorem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wpłynęło pismo od jednej z agencji detektywistycznych o tym, że widziano na ul. Świętojańskiej w Gdyni osobę przypominającą poszukiwanego Kajetana Poznańskiego - poinformował kom. Maciej Stęplewski z biura prasowego pomorskiej policji.

Jak dodał, policja w Gdyni zabezpieczyła monitoring.

- Śledczy przeglądają te nagrania, pracujemy nad tym bardzo rzetelnie i nie ograniczamy się tylko do tego, chcemy bardzo dokładnie sprawdzić wszystkie informacje - powiedział kom. Michał Rusak z gdyńskiej policji.

Poszukiwania w całym kraju

Służby w całym kraju szukają Kajetana Poznańskiego podejrzanego o zamordowanie na warszawskim Żoliborzu Katarzyny J. - Otrzymujemy bardzo dużo sygnałów o miejscu pobytu poszukiwanego. Każdy sygnał jest sprawdzany - powiedział mł. insp. Marcin Szyndler, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. Po wydaniu za Poznańskim czerwonej noty Interpolu, informacja o tym, że jest poszukiwany w sprawie morderstwa trafiła do 190 krajów świata. Podejrzanego o mord na Żoliborzu tropią tzw. "łowcy cieni", czyli policjanci ze specjalnej jednostki, zajmujący się poszukiwaniami najbardziej niebezpiecznych osób.

Kościół, agroturystyka

Poszukiwania Kajetana Poznańskiego prowadzone są również w stolicy Wielkopolski. Podejrzany właśnie tam mieszkał, zanim wyjechał na studia do Warszawy. Po opublikowaniu listu gończego i zdjęć z wizerunkiem za Kajetanem Poznańskim, poznańscy policjanci odebrali trzy sygnały o tym, że mężczyzna podobny do poszukiwanego został zauważony w mieście.

- Na każdy z nich zareagowaliśmy bardzo dokładnie. Były osoby legitymowane, jednak żaden z tych sygnałów nie został potwierdzony - mówił Andrzej Borowiak z tamtejszej policji. Akcje policji miały miejsce m.in: w jednym z kościołów czy w ośrodkach agroturystycznych pod miastem.

Ciało z obciętą głową

27-letni bibliotekarz jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety, do którego doszło na początku lutego. W jednym z mieszkań przy ul. Potockiej na Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie lokum na Żoliborzu.

Poznańskiego poszukują także policyjni "łowcy cieni":

ws/ec

"Łowcy cieni" na tropie Poznańskiego
TVN24