Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Kajetan P. trafił na obserwację psychiatryczną

Warszawa

archiwum prywatneKajetan P. trafił na obserwację

Kajetan P. trafił na obserwację psychiatryczną. Zostanie zamknięty w oddziale leczniczym, w areszcie na warszawskim Mokotowie. Badania będą trwały 4 tygodnie.

Informację o obserwacji Kajetana P. podało radio RMF FM.

Wniosek o badania psychiatryczne złożyła Warszawska Prokuratura Okręgowa już w połowie marca. Nie ujawniono szczegółów jego uzasadnienia.

Tydzień później sąd okręgowy przychylił się do tej prośby. Obserwacja potrwa cztery tygodnie, lecz na wniosek biegłych może zostać przedłużona do 8 tygodni.

Odciął głowę, ciało podpalił

27-letni Kajetan P. jest podejrzany o to, że na początku lutego zamordował na Woli Katarzynę J. Kobieta była lektorką języka włoskiego.

Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania na Żoliborzu i podpalił. Tam odkryli je strażacy, wezwani do pożaru.

Mężczyzna uciekł z kraju i ukrywał się przez prawie dwa tygodnie. 17 lutego Kajetana P. zatrzymano w stolicy Malty, La Valletcie. Dzień później maltański sąd wydał zgodę na ekstradycję Kajetana P. i 26 lutego został on przewieziony do Polski.

Przypadkowa ofiara

Podczas przesłuchania przed prokuraturą Kajetan P. nie okazał skruchy. Z jego wyjaśnień wynikało, że Katarzyna J. była przypadkową ofiarą. Mówił, że postanowił zabić człowieka "w ramach pracy nad sobą i walki ze swoimi słabościami".

Telefon do lektorki znalazł na stronie internetowej z ofertami korepetycji językowych. Wybrał ją, bo nie zamieściła swojego zdjęcia.

W tej sprawie przesłuchano już wszystkich świadków. Jak informowała na początku marca prokuratura "dalszy bieg śledztwa zależy m.in. od tempa pozyskiwania opinii biegłych - w tym m.in. opinii traseologicznej, biologicznej, z mechanoskopii czy toksykologii".

Za zabójstwo grozi Kajetanowi P. kara dożywocia.

Kajetan P. zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej
TVN24

kw/p