Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Kaczyński przed pałacem: to musi być czas wielkiej mobilizacji

Warszawa

TVN24 / PAPKaczyński przed Pałacem Prezydenckim

Jarosław Kaczyński tradycyjnie dziesiątego dnia miesiąca wraz ze swoimi zwolennikami przemaszerował przed Pałac Prezydencki. - Tu za mną w Pałacu (jest) nowy lokator - przypomniał. Po raz pierwszy "miesięcznica" katastrofy smoleńskiej przypadła podczas kadencji Andrzeja Dudy, który jednak nie dołączył do lidera Prawa i Sprawiedliwości.

- Cieszymy się, mamy dzisiaj dni radości. Tu za mną w Pałacu (jest) nowy lokator - mówił Kaczyński.

Później skupił się już jednak na nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Te dni, tygodnie i miesiące, które nas dzielą od 25 października, to musi być czas mobilizacji. To musi być czas wielkiej mobilizacji, wielkiej mobilizacji całego narodu, wszystkich polskich patriotów - apelował lider PiS.

- Tylko wtedy to zwycięstwo będzie i będzie przekonywujące. Pozwoli zmieniać Polskę - podkreślał. Kaczyński stwierdził, że "przed narodem najważniejsze decyzje od bardzo wielu już lat".

- Musimy wybrać, wybrać dobrze, wybrać nie gwoli jakiś chwilowych nastrojów, ale gwoli mocnej wiary w to, że Polska może być inna. Musimy wierzyć, wierzyć w Polskę - powiedział Kaczyński.

- Ta wiara jest warunkiem zwycięstwa. Tej wiary nie może nam zabraknąć także po zwycięstwie, bo nie będzie łatwo, ale inni, choćby Węgrzy, pokazują nam, że można, a są narodem trzy, czterokrotnie mniej licznym niż Polacy. Polacy muszą wiedzieć, że można, że trzeba wierzyć i że z tej wiary przyjdzie zwycięstwo. To ostateczne - dodał prezes PiS.

Oprócz Jarosława Kaczyńskiego na wiecu obecni byli również m.in. Antoni Macierewicz, Anna Fotyga czy Zdzisław Krasnodębski. Prezydenta Andrzeja Dudy, w przeszłości podsekretarza stanu w kancelarii Lecha Kaczyńskiego, zabrakło.

Czytaj też na tvn24.pl

iwan