Kaczyński, Błaszczak, córka Andersa. Listy PiS bez niespodzianek

Warszawa

TVN24Listy PiS bez niespodzianek

Stołeczne i podwarszawskie listy PiS nie zaskakują. Liderami są prezes Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Do Senatu z Warszawy wystartują m.in. Anna Maria Anders, córka gen. Andersa i b. senator Piotr Andrzejewski; z "obwarzanka": historyk Jan Żaryn i lekarz Konstanty Radziwiłł.

Politycy PiS przedstawili zatwierdzony przez komitet polityczny partii i władze okręgowe ostateczny kształt list.

W Warszawie liderem Kaczyński

"Jedynką" w Warszawie jest tradycyjnie prezes PiS Jarosław Kaczyński, drugie miejsce ma jak w ostatnich wyborach wiceprezes partii Mariusz Kamiński. "Trójka" przypadła posłance Małgorzacie Gosiewskiej. Za nią znalazł się poseł Artur Górski. "Piątkę" otrzymał były szef KRRiT Witold Kołodziejski, zaś "szóstkę" warszawski radny Jarosław Krajewski. Na siódmym miejscu znalazła się b. europoseł Ewa Tomaszewska. Na kolejnym miejscu jest Lech Łuczyński, kandydat Prawicy Rzeczypospolitej.Dziewiąte miejsce otrzymał Andrzej Melak, brat Stefana Melaka, prezesa Komitetu Katyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Dziesiąta jest wdowa po prezydenckim ministrze Pawle Wypychu, Małgorzata Wypych. Na liście z dalszego miejsca będzie kandydował Artur Wosztyl, pilot Jaka-40, który lądował 10 kwietnia 2010 r. na smoleńskim lotnisku, a także wielu samorządowców.

W "obwarzanku" Błaszczak

Listę podwarszawską otworzy szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Na dwójce znalazł się poseł Andrzej Smirnow. "Trójkę" otrzymał poseł Jacek Sasin, czwarte miejsce otrzymała Anita Czerwińska, działaczka Klubów Gazety Polskiej, piąte poseł Jan Szyszko, szóste Magdalena Merta - wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie.

Do Senatu z Warszawy wystartuje Anna Maria Anders, córka gen. Andersa, b. senator PiS Piotr Andrzejewski oraz aktorka Anna Chodakowska i chirurg prof. Krzysztof Bielecki.Pod Warszawą do "izby refleksji" wystartują historyk Jan Żaryn i lekarz, były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Konstanty Radziwiłł.

Materiał Faktów TVN o listach wyborczych:

Starcie na szczycie – Kopacz kontra Kaczyński na listach wyborczych w Warszawie
Fakty TVN | Fakty TVN

PAP/jb/b