Kaczka na parkingu supermarketu przy Powsińskiej

Warszawa

EkopatrolKaczor w rękach Straży Miejskiej

Chodziła po parkingu supermarketu przy Powsińskiej. Nie odlatywała, nie bała się ludzi ani samochodów. Strażnicy miejscy z ekopatrolu zajęli się bezpańską kaczką.

Zgłoszenie z Sadyby ekopatrol dostał w sobotę. Samotnie spacerującym po parkingu ptakiem zainteresowali się pracownicy pobliskiego sklepu zoologicznego. Złapali kaczkę i zajęli się nią do przyjazdu strażników miejskich.

- Okazało się, że to kaczka hodowlana. Miała podcięte lotki i dlatego nie odlatywała. Była w dobrym stanie i lgnęła do ludzi – mówi insp. Rafał Pniewski z Patrolu Eko.

Zwierzę zostało przewiezione do Ptasiego Azylu przy stołecznym ogrodzie zoologicznym. Trafiły tam również dwie gęsi, które ekopatrol uratował dzień wcześniej.

Gęsi bez matki

Mieszkaniec Targówka zgłosił, że znalazł przy ul. Młodzieńczej dwie młode gęsi. Obok nich leżała ich martwa matka.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że matka została prawdopodobnie potrącona przez samochód. Mieszkaniec zabrał młode do mieszkania i powiadomił straż miejską – relacjonuje insp. Rafał Pniewski z Patrolu Eko.

Gęsi uratowane przez Straż Miejską
Ekopatrol

Ptasie spacery na świeżym powietrzu nielegalne

Straż miejska przypomina, że zgodnie z § 30 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie m. st. Warszawy, drób może być utrzymywany na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej wyłącznie w obiektach zamkniętych, tak aby nie mógł przedostawać się na drogi, tereny publiczne i przeznaczone do wspólnego użytku.

ZOBACZ Z JAKIMI SAMOCHODAMI JEŹDZI EKOPATROL:

Video (Nowa samochody dla ekopatrolu): 644088mś