Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kabaty, Natolin, Imielin: weekend bez metra

Warszawa

| meteoalarm.eu, ENEX, Reuters, thelocal.frfot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Przez cały weekend trzy stacje metra na Ursynowie będą wyłączone z ruchu. Wszystko przez modernizację, która obejmuje nie tylko udogodnienia dla osób niewidomych, ale również przebudowę systemu sterowania ruchem.

- Całkowite zamknięcie trzech pierwszych południowych stacji metra nie jest związane z montażem "guzków" i malowaniem pasów w jaskrawym kolorze - wyjaśnia Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego. I dodaje: - Od kilku miesięcy, na pierwszy weekend lipca zaplanowana była modernizacja systemu sterowania. Zamknięcie stacji wiąże się z tymi pracami. Postanowiliśmy wykorzystać ten moment i poprosiliśmy wykonawcę, aby wykonał montaż oznakowania dotykowego- dodaje.

W związku z tym od soboty od 4 rano do poniedziałku do 4 rano ostatnią dostępną południową stacją dla pasażerowów będzie stacja Stokłosy.

Imielin c.d

Stacja Imielin zostanie zamknięta jeszcze raz, w nocy z wtorku na środę (5 - 6 lipca) i w nocy z środy na czwartek (6 - 7 lipca). Wtedy będą montowane "guzki" i malowane krawędzie na jaskrawy kolor.

- Chodzi o to, że podczas tego weekendu, będą wykonywane dwie prace jednocześnie, czasami kolidujące ze sobą. Na stacjach Kabaty, Natolin i Imielin zostanie w pełni zmodernizowany system sterowania. Dodatkowo, na wszystkich trzech stacjach zostanie wykuty granitowy pas. Zastąpi go żółty. Te prace pochłaniają najwięcej czasu. Wykonawca zapowiedział, że nie zdąży wykonać montażu oznakowania na wszystkich trzech stacjach. Malowanie krawędzi peronów oraz montaż guzków zostanie wykonany jedynie na stacji Kabaty i Natolin - wyjaśnia Malawko.

Zastępcza linia Z-3

W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi w tym czasie zastępczą linię autobusową Z-3. Będzie ona kursowała al. KEN, wzdłuż linii metra- URSYNÓW- STOKŁOSY - IMIELIN - NATOLIN KABATY do OS. KABATY.

Linia będzie kursowała w godzinach funkcjonowania metra (również w nocy z soboty na niedzielę).

Łączony przejazd - jeden bilet

W ramach przejazdu metrem i linią zastępczą lub liniami, których trasa pokrywa się z Z-3 obowiązywać będzie jeden bilet jednorazowy, skasowany w jednym z pojazdów. Łączony przejazd na jednym bilecie dotyczy również pasażerów, którzy posiadają bilet miesięczny na metro.

su/roody