Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Już można jeździć wiaduktem na Głębockiej

Najnowsze

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plWiadukt na Głębockiej otwarty

Ważny dla mieszkańców Białołęki wiadukt został otwarty. Pomoże rozładować korki w tym rejonie.

Wiadukt można było otwierać, ponieważ robotnicy w końcu uporali się namalowaniem oznakowania, co utrudniała ostatnio pogoda. Pierwsi kierowcy pojechali nim w czwartek.

Trasa ciągle niegotowa

Jednak kierowcom do szczęścia potrzebne jest oddanie do użytku całego, 7-kilometrowego, odcinka Trasy Toruńskiej.

Termin zakończenia prac na tym odcinku jest nieznany. Wykonawca poprosił o wydłużenie terminu ukończenia prac. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jeszcze nie podjęła decyzji o podpisaniu ewentualnego aneksu. Jeżeli umowa nie zostanie przedłużona, GDDKiA naliczy kary umowne.

Opóźniona inwestycja

Przebudowa Trasy Toruńskiej rozpoczęła się w 2009 roku. Pierwszym terminem oddania gotowej arterii był kwiecień 2012 r. Potem drogowcy podawali kolejne. Ciąg główny trasy udało się udostępnić na początku czerwca.

Do podobnych parametrów dostosowany ma być również most Grota-Roweckiego, wraz z ostatnim brakującym odcinkiem od Wisłostrady do węzła Powązkowska. Prace na moście mają ruszyć na wiosnę 2013 roku. Tu przeczytasz więcej na ten temat.

bf/mz