Już dwa śmiertelne wypadki. W drugi dzień świąt najwięcej pijanych

Najnowsze

TVN24Policja podsumowuje święta

Od Wigilii trwa akcja policji pod nazwą "Bezpieczny Weekend". W święta nie odbyło się bez wypadków śmiertelnych - podają funkcjonariusze. Codziennie zatrzymywali nietrzeźwych kierowców.

Są pierwsze statystyki policyjne z mijających świąt.

- W Wigilię w Warszawie i okolicy doszło do 6 wypadków, w których jedna osoba poniosła śmierć, a 5 osób zostało rannych. Doszło także do 65 kolizji - poinformował po 11.00 Robert Opas ze stołecznej policji. - Na terenie Warszawy funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców - dodał.

Kolejny śmiertelny wypadek i kolizje

Niestety i w Boże Narodzenie doszło do śmiertelnego wypadku w Podkowie Leśnej. Samochód wpadł do rowu. Zginęła jedna osoba.

– Cały czas jednak schodzą statystyki z całego garnizonu. Na razie wiemy, że na terenie Warszawy doszło do 15 kolizji. Zatrzymaliśmy również 4 nietrzeźwych kierowców - powiedział Opas.

W drugi dzień świąt od rana do około 11.00 zatrzymano 9 nietrzeźwych kierowców. Policja nie miała informacji o wypadkach i kolizjach.

Po południu doszło do wypadku z udziałem autobusu.

Z kolei po godz. 16 samochód dachował przy ul. Górczewskiej. - Kierowca był trzeźwy, został zabrany do szpitala, prawdopodobnie stracił panowanie nad autem - mówi Opas.

Zaczną się powroty

Stołeczna policja spodziewa się dzisiaj bardziej wzmożonego ruchu.

- Osoby, które jutro muszą iść do pracy, będą dzisiaj wracać do swoich domów. Dlatego aktywność policjantów będzie większa - informuje Opas.

Ale przed godz. 19 poinformował, że większych utrudnień nie ma.

"Bezpieczny Weekend"

W dniach od 24 - 26 grudnia funkcjonariusze przeprowadzają działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend". Patrole ruchu drogowego pojawią się zarówno na trasach wyjazdowych z Warszawy, jak również patrolowali rejony centrów handlowych.

Policjanci przypominają, że w okresie świątecznym kierowców pojazdów powyżej 12 ton będą obowiązywały ograniczenia w ruchu drogowym. Od 25 do 26 grudnia 2013 roku oraz 1 stycznia 2014 r. policjanci będą przeprowadzali pod tym kątem kontrole.

su/mz