Juniorzy Legii mistrzami Polski. Zagrają w Lidze Mistrzów

Warszawa

Jacek Prondzyński/legia.comOgrali Lecha w dwumeczu

Młodzi piłkarze Legii Warszawa wygrali w finale Centralnej Ligi Juniorów z Lechem Poznań i zostali mistrzami Polski. Dzięki temu na wiosnę zagrają w młodzieżowej edycji Ligi Mistrzów.

Pierwsze spotkanie finałowe CLJ pomiędzy Legią a Lechem odbyło się w Warszawie i skończyło wynikiem 3:0. Tym razem stołeczni piłkarze też strzelili Lechowi trzy gole, ale stracili dwa. Mecz był bardziej wyrównany, decydująca bramka padła w 88 minucie, nie obyło się też bez ostrej gry.Sędzia spotkania pokazał aż trzy czerwone kartki, dwie dla Kolejorza i jedną dla Legii. W sumie siedmiu zawodników zobaczyło też żółte kartoniki. To był rezultat tego, iż spotkanie rozgrywane we Wronkach obie ekipy bardzo chciały wygrać. Ostatecznie lepsza w rewanżu i całym dwumeczu okazała się Legia, która w nagrodę za mistrzostwo Polski zagra w Lidze Mistrzów, podobną szansę ma zresztą... Lech.

Lech przegrał ale...

Przegrana młodzieżowej drużyny z Poznania wcale nie oznacza, że jej piłkarze nie będą mogli zaprezentować się w juniorskiej Champions League. Ta jest bowiem dostępna również dla młodzieżowych drużyn uczestników fazy grupowej seniorskiej Ligi Mistrzów. Jeśli pierwsza ekipa Kolejorza dostanie się do elitarnej imprezy, to w jej młodzieżowym odpowiedniku automatycznie zagrają też juniorzy.Druga cześć Ligi Mistrzów przeznaczona jest tylko dla trzydziestu dwóch krajowych mistrzów juniorów czyli w tym sezonie m.in Legii. Warszawianie do swojego juniorskiego składu mogą wstawiać zawodników z rocznika 1997 i młodszych oraz trzech urodzonych w 1996 roku.Lech Poznań - Legia Warszawa 2:3 (1:1)Gole: (0:1 - Adam Ryczkowski 8', 1:1 - Robert Janicki 20', 2:1 - Robert Janicki 45+1', 2:2 - Mateusz Wieteska 65', 2:3 - Tomasz Nawotka 88')

Więcej na sport.tvn24.pl

ks