Joga na Polu Mokotowskim. Kursy i pokazy

Warszawa

TVN24Ćwiczenia podczas Międzynarodowego Dnia Jogi na Polu Mokotowskim

Spróbować swoich sił może każdy, bez względu na umiejętności. Z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi na Polu Mokotowskim zorganizowano wspólne ćwiczenie. Odbędą się też pokazy, wykłady i koncerty. Impreza odbywa się pomiędzy ul. Fińską a Leszową – na tyłach Biblioteki Narodowej.

Warszawa, a także m.in. Nowy Jork, Sydney i New Delhi łączą siły, by pobić rekord Guinnessa. Najliczniejsza w historii sesja jogi to jedna z atrakcji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Jogi. Jak mówi PAP ambasador Indii w Polsce Ajay Bisaria, w samym New Delhi ćwiczyć ma 35 tys. osób.

"Fenomen o zasięgu globalnym"

- Warszawa staje się częścią fenomenu o zasięgu globalnym. W Indiach będzie to wielkie wydarzenie, spodziewamy się, że w sercu New Delhi ćwiczyć będzie 35 tysięcy osób, a swój udział zapowiedział premier Indii" - podkreśla ambasador. Dyplomata, który sam ćwiczy jogę, zaznacza, że bardzo ważną jej częścią jest oddychanie i medytacja. - To najłatwiejsza część pod względem fizycznym, bo oddychać każdy potrafi (...). Nie trzeba od razu przyjmować skomplikowanych pozycji, zarzucać stopy na głowę, zaczyna się od podstawowych pozycji, ponieważ chodzi o przygotowanie ciała do medytacji i właściwego oddychania - tłumaczy. Joga liczy sobie ponad pięć tysięcy lat i rozwinęła się na terenie Indii. Na początku XX wieku joga została na nowo odkryta i od tego czasu przeżywa rozkwit. Podstawowa praktyka obejmuje ćwiczenie pozycji jogi – asan i sposobu oddychania – pranayamy.

Międzynarodowy Dzień Jogi
TVN24

CZYTAJ WIĘCEJ O JODZE NA TVNMETEOACTIVE.PL

PAP/ran