Joanna L. spowodowała kolizję po alkoholu. "Po wytrzeźwieniu dostanie wezwanie"

Warszawa

Znana aktorka Joanna L. została zatrzymana za jazdę po alkoholu. Spowodowała kolizję na ul. Puławskiej - podaje na podstawie swoich nieoficjalnych informacji Radio ZET. Stołeczna policja potwierdza, że kobieta o takich inicjałach, jadąca porsche, wjechała w tył innego auta.

Jak dowiedział się reporter Radia Zet, L. uderzyła porsche w tył nissana, spychając go na kolejne auto.

"Prowadząca porsche z 1,2 promila"

Stołeczna policja potwierdza stłuczkę na Puławskiej, na wysokości ulicy Jagielskiej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po 9.00.

- Porsche uderzyło w tył nissana, a nissan w tył skody - informuje Edyta Adamus ze stołecznej policji.

- W wydychanym powietrzu miała 0,63 mg/l, to jest w przeliczeniu 1,2 promila. Później, po przewiezieniu na komisariat, to badanie również się potwierdziło – dodał Robert Opas z KSP.

Zwolniona do domu

L. została zatrzymana. - Przewieziono ją na komendę. Po wykonaniu czynności, prowadzący sprawę podjął decyzję o zwolnieniu do domu - wyjaśnia policjantka. - Kobieta, po wytrzeźwieniu dostanie wezwanie do komendy - dodaje. Dopiero wtedy policjanci będą mogli ukarać ją mandatem za spowodowanie kolizji.

Oddzielnie prowadzone będzie też postępowanie w sprawie kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Aktorce może za to grozić odebranie prawa jazdy, a nawet do dwóch lat więzienia

Mówi Robert Opas z biura prasowego stołecznej policji
TVN24

su/mz//wp/b

Tu doszło do kolizji
targeo.pl