Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Jeziorko Czerniakowskie: czerwona flaga nie odstrasza, całe rodziny w wodzie

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plKąpią się, mimo zakazu

Mimo zakazu kąpieli w Jeziorku Czerniakowskim, warszawiacy tłumnie odwiedzają to popularne miejsce wypoczynku na Mokotowie. - Do wody wchodzą całe rodziny, nie zważając na tabliczki z zakazem - alarmował w sobotę Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Decyzję o zamknięciu kąpieliska w związku z podejrzeniem wystąpienia groźnych dla zdrowia sinic podjęto w czwartek. W piątek pobrano próbki wody do badań.

Teren wokół Jeziora Czerniakowskiego nie jest jednak zamknięty. Obowiązuje jedynie zakaz kąpieli. Nie zraża to spragnionych ochłody w upalny weekend warszawiaków.

- Mimo zakazów, kąpią się dorośli i dzieci - relacjonował nasz reporter. Jak podkreślał, na miejscu jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. - Mimo obecności ratowników warszawiacy ignorują zakaz - zaznaczył Zieliński.

Zakaz kąpieli

- W środę około 13.00 ratownicy WOPR zaobserwowali pogorszenie się jakości wody. Podejrzewali wystąpienie sinic. W tej sytuacji podjęto decyzję o wprowadzeniu zakazu kąpieli, o czym informuje czerwona flaga - poinformowała w czwartek Teresa Rosłoń z urzędu dzielnicy Mokotów. Wyniki badania wody będą znane we wtorek.

Sinice zauważono też w Nieporęcie:

Można korzystać z kąpieliska
TVN24