Jeździsz tramwajem aleją Krakowską? Rusza remont torowiska

Warszawa

ZTMP+R Al. Krakowska

W weekend rozpocznie się remont torowiska tramwajowego w alei Krakowskiej. Prace wystartują w nocy z piątku na sobotę. To oznacza spore utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Remontowane będą przejazdy przez skrzyżowanie z Łopuszańską i Hynka. Odnowione ma zostać torowisko oraz perony przystankowe. Równocześnie będą trwały prace na pętli P+R al. Krakowska. Torowisko w tym miejscu będzie betonowe, dalej w kierunku skrzyżowania al.Krakowskiej z ul. Malowniczą na torach będzie posadzona trawa.

2 i 3 lipca prowadzone będą prace przygotowawcze. Al. Krakowska w rejonie ul. Podborskiej zostanie zwężona o skrajnie lewy pas. Od nocy z 1 na 2 lipca zamknięty zostanie również lewy pas al. Krakowskiej na skrzyżowaniu z ul. Hynka i Łopuszańską. Przesunięciu może ulec również przejście dla pieszych w rejonie tego skrzyżowania. Kolejne prace w tym rejonie odbędą się podczas kolejnych weekendów.

Sprawdź zmiany w komunikacji

W związku z remontem ZTM zapowiada zmiany w kursowaniu tramwajów. Te, których trasa kończy się na pętli P+R Al. Krakowska, dojadą tylko do Placu Narutowicza. Na pozostałym odcinku będzie można przesiąść się do dodatkowych autobusów. Od niedzieli do 31 lipca tramwaje linii 9 swoją trasę będą kończyć na przystanku Włochy Ratusz, linie 7 i 15 będą miały przystanek końcowy na Placu Narutowicza.

W sobotę również rusza remont torowiska w alei Jana Pawła.

Wyremontują tory na Jana Pawła
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

md//ec