Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Jeszcze w wakacje trzy pirsy dla pasażerów

Warszawa

| Fakty TVNfot. sxc.hu

Prawdopodobnie już pod koniec lipca lotnisko Chopina uruchomi pirsy centralny i południowy. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji m.in. więcej bramek oraz rękawów, z których wchodzi się do samolotów – podaje PAP.

Pirs jest przedłużeniem hali głównej terminalu lotniczego, od którego odchodzą tzw. rękawy - kryte przejścia z budynku do samolotów.

- Pod koniec czerwca wysłaliśmy wniosek do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (WINB) o wydanie odpowiednich pozwoleń na oddanie pirsów do użytku. Uzyskaliśmy już inne wymagane pozwolenia, m.in. od straży pożarnej. Decyzja teraz należy do WINB, mamy nadzieję, że pod koniec lipca uda nam się wpuścić pierwszych pasażerów - powiedział Przybylski.

Będą sklepy i restauracje

Jak wyjaśnił Przybylski, obecnie podróżni mogą oczekiwać na odloty samolotów w pirsie północnym. Po oddaniu pirsu południowego i centralnego linie lotnicze oraz pasażerowie będą mieli do dyspozycji 46 rękawów (obecnie 15) oraz 46 bramek - teraz 27.

- Pojawią się nowe sklepy, restauracje, w tym pierwszy na lotnisku bar sushi. A dla osób palących papierosy zostanie postawiona specjalna kabina - powiedział. Dodał, że w okresie wakacji na lotnisku jest wzmożony ruch, władze portu liczą, że nowe pirsy pomogą go rozładować.

PAP/bf/ec