Jeszcze go podświetlą

Warszawa

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Najpierw powiesili na nim reklamową płachtę, teraz oświetlą most średnicowy. Kolejarze z PKP PLK zapraszają na pierwsze widowisko dziś wieczorem.

Na razie były próby, ale opakowany dziś o 19.00 most średnicowy po raz pierwszy oficjalnie rozbłyśnie dla publiczności. Pokaz będzie widoczny od strony Wisłostrady.

"Statyczne oświetlenie" i "dynamiczne sceny"

- Przygotowano kilka propozycji statycznego oświetlenia i kilka dynamicznych świetlnych scen, które będą automatycznie uruchamiane w wyznaczonych terminach – jedne w wybranych dniach miesiąca, a inne w określonych porach dnia - oznajmili kolejarze ze specjalnego zespołu do spraw Euro 2012.

Jak informują, ledowe lampy RGB dają możliwość wyświetlania praktycznie każdego koloru w dowolnym odcieniu. Światło może płynąć po przęsłach, migać w różnym tempie, tworzyć świetlne inscenizacje.

Nie chcą płachty

To kolejna próba upiększenia mostu średnicowego, który czeka na remont. Kiedy we wrześniu kolejarze z PKP PLK, w porozumieniu z ratuszem, zawiesili na nim reklamową płachtę z odwzorowaną konstrukcją mostu, internauci tvnwarszawa.pl nie pozostawili na tym pomyśle suchej nitki.

A co sądzicie o oświetleniu? Zachęcamy do dyskusji na forum i głosowania w sondzie.

mz