Jest wykonawca bulwarów. Mają być gotowe za rok

Najnowsze

tvnwarszawa.plNiedokończone bulwary

Skanska dokończy przebudowę bulwarów pomiędzy mostami Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim. Za swoją pracę dostanie blisko 66 mln zł.

Stołeczny zarząd mienia rozstrzygnął właśnie przetarg na budowę kolejnego etapu lewobrzeżnych bulwarów. Skanska ma wykonać prace w ciągu 11 i pół miesiąca od podpisania umowy.

Gotowe mają być za rok

– Mam nadzieję, że - zgodnie z deklaracjami wykonawcy - po nowych bulwarach będziemy mogli się przejść już latem przyszłego roku. Dokończenie tej inwestycji to dla nas jeden z priorytetowych projektów. Będziemy z uwagą śledzić postęp prac i nadzorować wszystkie etapy robót – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Jak zaznacz Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza, miasto chce podpisać umowę jak najszybciej. – Pozostałe firmy, które brały udział w przetargu, mają czas na ewentualne odwołania do 29 marca. Zależy nam na tym, żeby prace budowlane zaczęły się jak najszybciej – tłumaczy. Skanska rywalizowała o kontrakt z czterema innymi firmami. Za swoje prace oczekiwały od 71 do 81 mln zł. Skanska chciała blisko 66 mln zł.

W ramach prac powstanie promenada spacerowa ze ścieżką rowerową. Na bulwarze będą również place, a także parterowe pawilony usługowe. Według wstępnych planów ten odcinek miał być gotowy w połowie 2015 roku, ale inwestycja złapała opóźnienie.

Oddane z opóźnieniem

Przebudowa całych bulwarów jest podzielona na kilka etapów. W połowie 2015 roku miasto ukończyło pierwszy etap inwestycji i pod koniec lipca został otwarty przebudowany Bulwar Jana Karskiego - od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego (na tym odcinku nazywany też Bulwarem Starzyńskiego). Inwestycja została oddana jednak z opóźnieniem.

Jak już pisaliśmy, problemem w czasie prac był m.in. podwyższony stan wody, ale także upadłość wykonawcy, czyli Hydrobudowy Gdańsk. Ratusz wypowiedział umowę firmie, a dokończenie inwestycji zlecono miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.

TAK WYGLĄDAŁO OTWARCIE BULWARÓW NA WYSOKOŚCI STARÓWKI:

ran/r

Hanna Gronkiewicz-Waltz na otwarciu bulwarówTVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl