Jest termin otwarcia wiaduktu na Andersa

Warszawa

| Fakty po południufot

Nareszcie. W środę, 13 lipca, około godz. 22.00 drogowcy otworzą zachodni wiadukt w ciągu ul. Andersa. Tego samego dnia rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Zajączka z Mickiewicza.

- W środę wieczorem zbiera się jeszcze komisja, która ma ostatecznie zdecydować o otwarciu wiaduktu. Nie przewidujemy jednak żadnych niespodzianek – zapowiada Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Po jednym pasie

Otwarty zostanie zachodni wiadukt w ciągu ulic Andersa – Mickiewicza nad ul. Słomińskiego i torami kolejowymi – pierwszy z trzech budowanych. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu w stronę Żoliborza i jeden pas w kierunku centrum. Jadący od strony Żoliborza będą mieli również możliwość skrętu i zjechania z wiaduktu na ul. Słomińskiego. Kierowcy będą mogli także wjechać z ul. Słomińskiego przez ul. Dawidowskiego na ul. Andersa.

Otworzą wiadukt, zamkną skrzyżowanie

Zwężona zostanie za to ul. Mickiewicza w rejonie skrzyżowania z Zajączka. Wyłączona z ruchu będzie wschodnia strona jezdni ul. Mickiewicza, a ruch po jednym pasie w każdą stronę będzie odbywał się po stronie zachodniej. Nie będzie można skręcić z ul. Mickiewicza w ul. Zajączka w kierunku ul. Krajewskiego. Zamknięta dla ruchu zostanie także ul. Zajączka pomiędzy ul. Mickiewicza a ul. Śmiałą. Objazd do ul. Mickiewicza prowadzi ulicami: Krajewskiego – Zakroczymską – Konwiktorską – Muranowską – Andersa (zachodni wiadukt).

- Po zakończeniu przebudowy tego skrzyżowania zostanie ułożona jeszcze ostatnia warstwa nawierzchni. Do tego czasu będzie odczuwalna niewielka różnica poziomu nawierzchni, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność zjeżdżając z wiaduktu w stronę Żoliborza – apeluje Choińska.

Ruch pod wiaduktem na ul. Słomińskiego w kierunku Pragi oraz w kierunku Woli odbywać się będzie normalnie na obydwu jezdniach po dwa pasy ruchu. W związku z trwającymi pracami przy pozostałych wiaduktach, kierowcy nadal nie bedą mogli zjachać z ul. Andersa od strony ul. Stawki na ul. Słomińskiego w kierunku Pragi.

Dłuuugo oczekiwany wiadukt

W połowie kwietnia informowaliśmy, że przełom maja i czerwca – to najbardziej prawdopodobny termin otwarcia pierwszego wiaduktu na Andersa. Wykonawca zadeklarował, że zakończy prace przy pierwszym z trzech wiaduktów do połowy maja. Termin się przesuwał aż do teraz. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w końcu podał ostateczną datę i zapowiedział, że to ostatni tydzień prac. Po 10 lipca kierowcy mają pojechać już nowym wiaduktem.

Koszt budowy trzech równoległych wiaduktów to 79 mln zł. Drogowcy obiecywali, że pierwszy będzie gotowy pod koniec października ubiegłego roku. Remont trwa już od października 2009.

Ostatnie prace na Andersa - fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
Ostatnie prace na Andersa - fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
| Getty Images

par