Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  "Jest tak zimno, że nawet bańki mydlane zamarzają"

  TVN Warszawa


  CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

  - To są bańki mydlane - komentuje swoje piękne nagranie Paweł Załuska. Reporter 24 postanowił zademonstrować dziecku niesamowite zjawisko. - To takie eksperymenty na mrozie - dodał. - Chciałem pokazać córce, że jest tak zimno, że nawet bańki mydlane zamarzają - wyjaśnił Paweł.

  - Bardzo jej się to podobało, zwłaszcza, że teraz na topie są zimowe bajki - mówi autor nagrania.

  Sadzane na kawałku lodu

  Na pytanie redakcji Kontaktu 24, czy do robienia bajek użył "standardowego" zestawu z dzieciństwa, Paweł odparł, że nieco go zmodyfikował.

  - Oczywiście użyłem słomki, wody z jakimś szamponem, ale dodałem tez odrobinę syropu z agawy - wyjaśnił. - Wyczytałem gdzieś, że dzięki temu bańki lepiej się trzymają. A sadzałem je na kawałku lodu przy -15 stopniach - dodał.

  Spektakularny efekt

  Na nagraniu, które otrzymaliśmy od Pawła, zobaczycie mydlane dzieła sztuki, które powstają na Waszych oczach. W ciągu kilku sekund przejrzystą bańkę zaczynają pokrywać kształty przypominające płatki śniegu.

  - Wiedziałem, że mi się uda, ale nie podejrzewałem ile wymaga to pracy i cierpliwości - tłumaczy autor. - Niektóre zostają całe, inne pękają niemal od razu albo tracą kształt i marszczą się - opisał Paweł. - Inne po prostu zdmuchnął wiatr - dodał.

  kab/aw