Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Jest śledztwo w sprawie śmierci chłopca. Wypadł z okna dzień przed chrztem

Warszawa

TVN24Do tragedii doszło w Brwinowie

Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci rocznego chłopca, który wypadł z okna bloku w podwarszawskim Brwinowie.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę. Około godziny 17 z drugiego piętra mieszkania w budynku przy ulicy 11 Listopada w Brwinowie wypadło roczne dziecko. Chłopiec upadł na betonową kostkę.

Został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu.

Tragiczny wypadek

- Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci - informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Adam Grzeczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Jednocześnie zastrzega, że śledczy biorą też pod uwagę inne scenariusze.

- W sprawie zlecono już sekcję zwłok dziecka - dodaje prokurator Grzeczyński.

Na miejscu zdarzenia pracowała policja pod nadzorem prokuratury. Funkcjonariusze ustalali, kto był w mieszkaniu, gdy doszło do zdarzenia.

Dzień przed chrztem

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w momencie tragicznego wypadku w mieszkaniu przebywali rodzice dziecka oraz brat matki chłopca.

Kobieta była w pokoju z synem, zasnęła. Wtedy miało dojść do tragicznego zdarzenia. Ojciec i jego szwagier byli wówczas w drugim pokoju.

Rodzina przygotowywała się do chrztu dziecka, który zaplanowano na niedzielę.

Wszyscy domownicy w chwili wypadku byli trzeźwi.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o tragicznym wypadku w Pruszkowie:

Miejsce tragicznego wypadkuMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

kz/pm