Jest śledztwo w sprawie postrzelonego policjanta. Rano był operowany

Warszawa

archiwum TVN24Policja prowadzi postępowanie

Prokuratura rejonowa w Legionowie wszczęła śledztwo w sprawie postrzelenia policjanta w Centrum Szkolenia Policji. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, mężczyzna rano był operowany. Jego stan był ciężki.

Śledztwo prokuratury w Legionowie prowadzone jest w dwóch kierunkach: niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu. – W środę dostaliśmy akta sprawy od policji. We wtorek prokurator brał udział w oględzinach zdarzenia. Prowadzimy śledztwo własne, ponieważ w zdarzeniu brał udział funkcjonariusz publiczny – informuje Ireneusz Ważny z prokuratury w Legionowie.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, mężczyzna rano był operowany. Wówczas był w stanie ciężkim.

Na razie ani prokuratura ani policja nie mają informacji o śmierci poszkodowanego. – Jeśli okaże się, że mężczyzna zmarł, wówczas kwalifikacja postępowania ulegnie częściowej zmianie. Pierwszy kierunek pozostanie a drugi zostanie zmieniony na nieumyślne spowodowanie śmierci – wyjaśnia Ważny.

Swoje postępowanie – na zlecenie prokuratury – prowadzi też legionowska policja.

Postrzelony na szkoleniu

Do zdarzenia doszło we wtorek w trakcie ćwiczeń na strzelnicy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Jeden z uczestników nie trafił do celu i postrzelił kolegę w klatkę piersiową.

- Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

kś/jb